www.horsetelex.nl
Het Hannoveraner Verband heeft gisteren 47 hengsten goedgekeurd, 26 dressuurgericht gefokte hengsten en 21 springhengsten. Er werden relatief gezien meer spring- dan dressuurhengsten aan de stapel toegevoegd.
Het is zeker waar dat Hannover een inhaalslag maakt in de springrichting. Het aanbod op de hoofdkeuring was met 38 stuks wat groter dan vorig jaar en ook de kwaliteit was behoorlijk. Maar uiteindelijk was de jury onder leiding van Werner Schade voor de springhengsten minder streng dan voor de dressuurhengsten.
Dat gold echter niet de nafok van Calido. Drie goed ontwikkelde zonen van deze Holsteinse topvererver werden alledrie afgekeurd. De vier aangeboden zonen van Stakkato kregen echter allevier het groene licht, hoewel cat 86 Hann en cat 87 Hann weinig indruk maakten.
De beste springpaarden voerden het bloed van Bundeschampion 2010 Quaid. Zijn zoon cat 84 Hann sprong met zeer veel afdruk en lossigheid en zijn halfbroer cat 62 Hann maakte vandaag als springpaard nog wel de meeste indruk. Ook een fijn springpaard is cat 75 Hann. Een goede kans op de kampioenstitel maakt de bloedmooie cat 91 Hann.