Na afwezigheid van een jaar op de internationale kalender van springwedstrijden is het Noordelijk Indoor Concours (NIC) Assen helemaal terug van weggeweest. Gedurende alle dagen was er enerverende springsport, waarvan het hoofdnummer, de Grote Prijs, overtuigend gewonnen werd door Vincent Voorn met de inmiddels zestienjarige hengst Audi's Gestion Priamus Z. Daarvoor had Adelinde Cornelissen een nieuw wereld record gevestigd door aan 64 ponykinderen tegelijkertijd dressuurles te geven.
De tribunes van de Asser TT Hall hadden op zondagmiddag iets beter bezet mogen zijn, maar mogelijk dat het fraaie herfstweer velen er van weerhield om binnen in een hal van topspringsport te genieten. Vijf combinaties bleken in staat om het pittige parcours foutloos te overwinnen. Daaronder ook Vincent Voorn, die na het parcourslopen tegen zijn vriendin zei: "Dit is kat in 't bakkie". Toch bleek het parcours zwaarder te zijn dan vele ruiters tijdens het verkennen hadden gedacht. "Tijdens het lopen oogde het delicaat, maar niet zwaar, en ik was er van overtuigd dat zeker tien combinaties foutloos zouden kunnen blijven. Tijdens het rijden bleek het toch iets zwaarder te zijn dat gedacht. De hindernissen bleken ineens toch heel snel te komen. Daarbij stond de tijd scherp, waardoor men echt door moest rijden en ook daardoor zijn er enkele fouten gemaakt. Feitelijk was er geen enkele hindernis aan te wijzen als groot obstakel, omdat overal fouten werden gemaakt. Misschien was wel het grootste probleem om gedurende de rit de rust er in te houden. Daarnaast lagen de balken er scherp op, waardoor ze na de geringste aanraking al vielen", aldus Voorn, die erg gelukkig was met de zege en de bij deze overwinning behorende cheque van 12.500,-- euro. Voor Vincent was het een gelukkig concours, want op zaterdagavond zegevierde hij met Audi's Wizard van de Silverhoeve in een wedstrijd over hindernissen met een hoogte van 1.45 m.
Ook gelukkig waren de levenspartners de Oostenrijkse Julia Kayser met Sterrehof's Valdato en Marc Houtzager met Sterrehof's Voltaire. Zij eindigden in de Grote Prijs als tweede en derde. "Beide paarden zijn negen jaar en van de eigenaren krijgen we alle tijd om deze paarden in alle rust op te leiden. Valdato heeft dit jaar al laten zien op dit niveau goed mee te kunnen komen en Voltaire ontwikkelt zich volgens het gezegde 'wat goed is komt snel' ", vertelde Julia Kayser. Op de vraag of er vanavond nog een feestje in Rouveen is om de tweede en derde plek te vieren antwoordde Marc Houtzager ontkennend: "Alles is bij ons dicht op zondag". De Nederbelg Jos Lansink eindigde met Caspar van Spieveld als vierde, voor Angelique Hoorn met Voila. Op zaterdagavond schreef Hoorn het hoofdnummer op haar naam met Eurocommerce Damascus. Die zege was goed voor 7.000 euro.