http://www.knhs.nl
Op 10 december vindt het Wereldkampioenschap Endurance voor Junioren en Young Riders plaats in Abu Dhabi (Verenigde Arabische Emiraten). De Nederlandse ruiters bereiden zich nu voor door op 22 oktober de endurancewedstrijd in Wanroij te starten en te trainen in de Ardennen en op de renbaan.
Op 22 oktober verschijnen de jonge amazones alle vier aan de start van de 80 km van Endurance de Peelrand in Wanroij. De wedstrijd wordt gebruikt om de paarden gezamenlijk te trainen en het teamgevoel te versterken. Op de vlakke, zanderige bodem van deze wedstrijd kan net als in Abu Dhabi veilig tempo gemaakt worden. Alleen de temperatuur zal wezenlijk verschillen; in Abu Dhabi kan het kwik zelfs in december de 26 graden raken.
Naast de wedstrijd in Wanroij, trainen de Young Riders in de Ardennen bij bondscoach Emile Docquier. Door de heuveltraining worden de paarden sterker en zijn dan klaar voor de laatste trainingen op de renbaan. Deze trainingen zijn specifiek gericht op het galopperen over de vlakke bodem van de woestijn in Abu Dhabi.
Pas in het weekend van 1 oktober wisten de laatste twee leden van het team, Joyce van den Berg en Fenne Koppenol, zich te kwalificeren in Frankrijk. Yara de Boer is met haar Sumaya G (v. Monitor ox) een vertrouwd gezicht in het team en kwalificeerde zich vorig jaar al door te finishen bij het EK Young riders. Marijke Visser kwalificeerde zich dit jaar met de Arabische ruin Eomer (v. Werter ox) die haar ter beschikking wordt gesteld door de bondscoach. Van den Berg en Koppenol wisten hun paarden Bas de Cardonne (v. Barour de Cardonne ox) en Valesco (v. Vitano) begin dit jaar te kwalificeren, maar moesten zelf nog een wedstrijd van 120 km uitrijden. Verschillende enduranceruiters waren bereid hen te helpen en stelden hun paarden beschikbaar. Begin oktober, in het laatste weekend dat kwalificatie mogelijk was, finishten beide amazones de 120 km van St. Agnant en maakten hiermee de teamkwalificatie compleet.
Het WK endurance voor junioren/young riders vindt op 10 december plaats in Abu Dhabi. De 120 km lange route loopt volledig door de woestijn en is in het verleden al voor vele endurance wedstrijden gebruikt.
Het enduranceteam houdt een weblog bij: http://wkendurance.wordpress.com/