Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly
SusanW schreef:Hmm.. maar paarden eten geen boterbloemen, dus hoe verklaren ze dat? Of blijft het in hooi ook giftig, net als JKK?
Sjolvir schreef:geerke schreef:ik kan mij nog herinneren dat vorig jaar het kwam door esdoorn blad?
Een schimmel die op het afgevallen blad zou zitten?
Wel fijn al die onderzoeken natuurlijk,maar misschien even wachten tot het 95% zeker is?
Dat was niet grass sickness...andere ziekte....
Cayenne schreef:Nieuwsredactie / http://www.horsetalk.co.nz
Een nieuw onderzoek legt de verdenking voor het veroorzaken van Equine Grass Sickness op de giftige boterbloem.
Een team onderzoekers van de universiteit van Londen heeft nu ontdekt dat het gif van boterbloemen de ziekte kan aanwakkeren. Met name de Clostridium Botulinium Type C bacterie die de bloem met zich mee draagt, kan een veroorzaker zijn.
besita schreef:je ziet ze vaak hé die boterbloemen en paardeneigenaren staan er niet vaak bij stil en vinden het mooi ..terwijl het er net op wijst dat je weiden slecht onderhouden worden en te weinig kalk bevatten ..dus zure grond
heb 10 hect en geen boterbloempje te bespeuren !!