Fransen winnen de prestigieuze Masters van Calgary

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Cayenne
Crazy Bird Lady en onze Berichtenkampioen!

Berichten: 115271
Geregistreerd: 08-08-03
Woonplaats: Haaren (NB)

Fransen winnen de prestigieuze Masters van Calgary

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 11-09-11 11:30

http://www.dehoefslag.nl


Frankrijk heeft op verrassende wijze de landenwedstrijd van de prestigieuze Masters te Calgary gewonnen. Les Bleus moesten het als enige van de tien landen zonder vierde ruiter doen en hadden niet de meest in het oog springende namen in hun equipe opgesteld. Enkel slotruiter Roger-Yves Bost kan met Ideal de la Loge bogen op de nodige ervaring in landenwedstrijden op het hoogste niveau. Dit gaat niet op voor Jerome Hurel met Ohm de Ponthual en Marc Dilasser met Obwinan de Piliore. Het trio bleef desondanks overeind zonder streepresultaat, met als bijkomend voordeel dat de hoofdprijs van 115.000 Canadese dollars (bijna 84.000 euro) met een man minder gedeeld hoefde te worden.

Plek twee ging naar de thuisfavorieten. De Canadezen behaalden dit resultaat met drie Nederlands gefokte paarden; de tienjarige Star Power (v. Quick Star) met Ian Millar, de twaalfjarige VDL Southwind (v. Baloubet du Rouet) met Tiffany Foster en natuurlijk de vijftienjarige Hickstead die met Eric Lamaze als enige van het veld voor een dubbel nul-resultaat zorgde. De Frans gefokte Showtime maakte met Jonathan Asselin het team compleet.

Nederland kwam matig voor de dag. De oranje-equipe van plaatsvervangend bondscoach Sven Harmsen haalde nog wel de tweede manche, maar bleef daarin steken op de zesde en laatste plaats. Wout-Jan van der Schans (Eurocommerce Seoul) en Gert Jan-Bruggink (Primeval Wings) behaalden beide een 4/8 score, Harrie Smolders (Regina Z) had een streepresultaat (9) in de eerste omloop en verbeterde zich iets (8) in de tweede. Leon Thijssen had weer te kampen met een wisselende Tyson. Sterk in de eerste ronde (4), teleurstellend in de tweede (16).

De Belgen vielen tegen op de gedeelde achtste plek, de domper van de dag kwam van de Amerikanen. George Morris zit met zijn team in de hoek waar de klappen vallen en kwam met een sterke equipe niet verder dan de tiende en laatste plaats.

Klik hier voor uitslagen.