EK Eventing junioren: Emily King in voetsporen moeder Mary

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Lielle

Berichten: 66518
Geregistreerd: 12-01-01

EK Eventing junioren: Emily King in voetsporen moeder Mary

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 10-09-11 19:56

Nieuwsredactie | Lielle


Vandaag is het in het Portugese Vale Sabroso de cross country verreden van het EK Eventing voor junioren. Aan de leiding gaat nog steeds Emily King, dochter van de Britse eventingtopper Mary King, met Mr Hiho. Met een foutloze cross binnen de tijd voegde ze geen enkele strafpunt toe aan haar dressuurscore van 41.9
Tweede staat nu de Duitse amazone Josephine Wilms (Corvette D) op 44.0 strafpunten, gevolgd door Zoe Brenan en Latino K voor Groot-Brittannië op 46.9

In het landenklassement gaat Duitsland aan de leiding. Hoewel zij met maar drie combinaties geen mogelijkheid hebben om het slechtste resultaat te laten vervallen, hebben ze een voorsprong van 3,6 strafpunt op Groot-Brittannië dat met een totaal van 145 strafpunten tweede staat. Frankrijk volgt op de derde plaats, met maar 2,5 strafpunt achterstand op het Engelse team.

Op Facebook wordt door een toeschouwer gemeld dat Janneke Boonzaaijer, die na de dressuur de 27e plek bezette, met Torontra een nette foutloze cross heeft gereden, waarin ze alleen wat strafpunten kreeg voor het overschrijden van de optimale tijd. Ze steeg hiermee een paar plaatsen naar de 25e positie.
Sanne de Jong, die met Melvin na de dressuur op een mooie tiende plaats stond, kwam helaas ten val in de watercombinatie. Paard en amazone bleven gelukkig ongedeerd.

De beste Belgische combinatie in het klassement is Valentine Gabriel met Chopin van 't Kattekwaad. Zijn mooie derde plaats na de dressuur moest hij afstaan door wat tijdfouten, waardoor hij nu negende staat. Marie de Cartier de Marchienne, die met Cartouche den Tip na de dressuur 38e stond, crosste ook foutloos en steeg naar de 27e plaats.
Voor Belgie noteerde verder Niels Dedier met Wamiro van den Ark een weigering en tijdfouten, Jasper Doevenspeck (Eichhof's World of Action) crosste foutloos met 30 strafpunten voor tijdsoverschrijding.

Voor de resultaten klik hier