De in 1998 geboren Orlando van de Noorse teamamazone Cathrine Rasmussen is niet meer. Maandagochtend kreeg het Grand Prix-paard een hevige koliekaanval en werd besloten dat het beter was om hem in te laten slapen.
Bij een eerste koliekaanval bleek Orlando een knoop te hebben in de dunne darm. De dierenartsen van de Ansager paardenkliniek in Noorwegen probeerden de Zweedse Warmbloed ruin te redden door het dier te opereren. Het paard overleefde deze operatie en leek te herstellen. Gister verslechterde zijn situatie en moest hij nogmaals onder het mes. Toen werd geconstateerd dat het darmstelsel te ernstig beschadigd was.
Grand Prix-amazone Rasmussen reageerde geschokt. “Het is moeilijk te bevatten dat Orlando zomaar weg is. We waren bijna acht jaar een combinatie. Hij was het liefste paard ter wereld. Hij verdiende het om oud te worden en niets anders te doen dan gras eten.”