Dummy 'Helpless' moet reddingsacties vlotter laten verlopen

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Cayenne
Crazy Bird Lady en onze Berichtenkampioen!

Berichten: 115271
Geregistreerd: 08-08-03
Woonplaats: Haaren (NB)

Dummy 'Helpless' moet reddingsacties vlotter laten verlopen

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 28-07-11 05:50

www.nieuwsblad.be


Het dummy-paard Helpless moet de Gentse brandweer toelaten om bij reddingsacties of ongevallen beter om te gaan met grote dieren. Er is in dit verband nu ook een standaardprocedure uitgewerkt, die verder wordt uitgetest.

Ons land telt zo'n 300.000 paarden en hoe meer er met de dieren wordt omgegaan, hoe vaker er ook ongevallen gebeuren. Paarden die betrokken raken in een ongeval op de weg, zijn soms in paniek en reageren - uiteraard - niet altijd zoals verwacht. Daarbij is soms de assistentie van de brandweer vereist, maar vaak is het improviseren om de reddingsactie tot een goed einde te brengen. Dergelijke acties komen zelfs in de stad voor. Het laatste half jaar werden in Gent 13 oproepen beantwoord voor grote dieren in nood.

'Professor Frank Gasthuys van de faculteit Diergeneeskunde van de Gentse universiteit heeft er vorig jaar onze aandacht op gevestigd dat in de paardenkliniek af en toe dieren belandden die bij reddingsacties extra onder stress of zelfs gewond raakten, en ook onze eigen mensen liepen verwondingen op', zegt Tom Van Esbroeck, bij de Gentse brandweer verantwoordelijk voor de opleidingen.

Om ervoor te zorgen dat reddingsoperaties van grote dieren op een veilige manier verlopen voor iedereen, is sinds kort een standaardprocedure 'Redden van dieren' ontwikkeld, die vanaf begin deze maand getest wordt.

Om doordacht te kunnen trainen, was het nodig een dummy aan te schaffen en dit lukte met de steun van de Belgische Federatie van het Paard. Helpless, zoals het dummy-paard wordt genoemd, weegt zo'n 350kg en doorstond alvast de demonstratie van de reddingsspecialisten en de studenten Diergeneeskunde.

Klik hier voor foto's

Kimble

Berichten: 5604
Geregistreerd: 28-04-03
Woonplaats: Utrecht

Re: Dummy 'Helpless' moet reddingsacties vlotter laten verlopen

Link naar dit bericht Geplaatst: 28-07-11 07:02

Goed initiatief!!
Niet iedereen weet in zo'n situatie hoe ze met een (groot) dier moeten omgaan.
Zo kan er vrij realistisch worden getraind,
Misschien ook een idee voor NL?

Akhal_Teke

Berichten: 2535
Geregistreerd: 22-08-08

Re: Dummy 'Helpless' moet reddingsacties vlotter laten verlopen

Link naar dit bericht Geplaatst: 28-07-11 08:31

350 kilo is meer een ponygewicht toch? Maar een hele goede actie om hem aan te schaffen.

petraaken

Berichten: 44604
Geregistreerd: 17-07-03
Woonplaats: Zedelgem (België) provincie West-Vlaanderen

Re: Dummy 'Helpless' moet reddingsacties vlotter laten verlopen

Link naar dit bericht Geplaatst: 28-07-11 09:05

Dat is inderdaad eerder een C-D pony dan een volwassen paard. Al zal het waarschijnlijk ook al veel helpen om bepaalde procedures te ontwikkelen.

Mloui

Berichten: 1659
Geregistreerd: 29-06-04

Link naar dit bericht Geplaatst: 28-07-11 10:12

Het brandweercorps van de regio Utrecht doe elk jaar een training op de faculteit, deels met een dummy en deels met echte paarden. Ook hebben alle corpsen van utrecht een korte training gehad op de faculteit in het omgaan met paarden en hoe paarden reageren in panieksituaties.

Lowara

Berichten: 25344
Geregistreerd: 25-11-02
Woonplaats: Enschede

Link naar dit bericht Geplaatst: 28-07-11 10:20

Mloui schreef:
Het brandweercorps van de regio Utrecht doe elk jaar een training op de faculteit, deels met een dummy en deels met echte paarden. Ook hebben alle corpsen van utrecht een korte training gehad op de faculteit in het omgaan met paarden en hoe paarden reageren in panieksituaties.


echt waar?
vind ik een onwijs goede zaak :j

Keet

Berichten: 31095
Geregistreerd: 15-08-04
Woonplaats: Eastsean

Re: Dummy 'Helpless' moet reddingsacties vlotter laten verlopen

Link naar dit bericht Geplaatst: 28-07-11 10:55

In nederland is er in ieder geval al 1 bedrijf dat hier cursussen in geeft http://www.rhft.nl/
zij trainen stallen, manege's, bedrijven maar vooral brandweercorpsen :) Wij hebben dan ook regelmatig corpsen op stal om het redden van paarden te oefenen. Zowel uit de sloot als uit een brandende stal :)