EK Reining: Flinke tegenslag voor Nederlandse Young Riders

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Cayenne
Crazy Bird Lady en onze Berichtenkampioen!

Berichten: 115271
Geregistreerd: 08-08-03
Woonplaats: Haaren (NB)

EK Reining: Flinke tegenslag voor Nederlandse Young Riders

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 27-07-11 14:39

www.knhs.nl


Van 26 t/m 28 juli vindt in het Oostenrijkse Wiener Neustadt het Europees Kampioenschap reining voor junioren, young riders en senioren plaats. Met een vijfde plaats in het landenklassement moet de uitslag van het young riders team vandaag teleurstellend worden genoemd.

"De young riders overtroffen qua rijden eigenlijk de verwachtingen", aldus bondscoach Caspar de Jonge. Domme pech voor twee amazones deed de teamprestatie echter de das om.
“Sharon de Groot (Haaksbergen) heeft het met haar paard Conquistador Sis eigenlijk heel goed gedaan”, vertelt De Jonge, “ze reed hier in Wiener Neustadt boven haar gemiddelde niveau. Ook Mariska Hak haalde eruit wat erin zat. Haar paard Topsail Ricochet is geen gemakkelijke, maar Mariska haalde hem op een knappe manier door haar run.”

De pech sloeg echter toe tijdens de run van Sharon Hooijkaas, toen haar paard Commander Riminic zichzelf raakte op de hoefbal. “Geen ernstige gevolgen, maar wel een bloedend wondje aan de voorvoet”, vertelt De Jonge. “En dan is je proef weg. Zoiets gebeurt natuurlijk nooit op een moment dat je het kunt gebruiken, maar vandaag hadden ze geen slechter moment kunnen kiezen.” Liza Groot-Severt kreeg ook een domper te verwerken, tijdens het laatste onderdeel van haar run: de stop. De Jonge: “Het was de jury niet duidelijk of haar paard Expressed by Starlite stilstond. Ze hebben de videobanden erop nagekeken en besloten dat hij niet heeft stilgestaan. Met een nulscore als gevolg en dat nekt je teamresultaat.”

Toch was er niet alleen sprake van teleurstelling, want er waren wel degelijk Nederlandse successen op dit EK. Gisteren bleek dat alle leden van het bronzen juniorenteam zich hebben gekwalificeerd voor de individuele finale op 28 juli. Ook Rieky Young met het paard Brady Chex reed met een zevende plaats een mooie kwalificatie, waarmee ze zich rechtsreeks plaatste voor de individuele finale senioren. En young riders Sharon de Groot en Mariska Hak mogen morgen de eer verdedigen in de strijd om de individuele young riders titels.

Uitslag landenwedstrijd young riders 27 juli 2011:

1: Italië
2: België
3: Duitsland
4: Oostenrijk
5: Nederland
- Mariska Hak (Dussen), Topsail Ricochet: 18e
- Sharon de Groot (Haaksbergen), Conquistador Sis: 20ste
- Sharon Hooijkaas (Almere), Commander Riminic: 22ste
- Liza Groot-Severt (Ruurlo), Expressed by Starlite: niet geplaatst

quarterH

Berichten: 6716
Geregistreerd: 23-01-09

Re: EK Reining: Flinke tegenslag voor Nederlandse Young Riders

Link naar dit bericht Geplaatst: 27-07-11 14:55

zie hier de scores van de landen:
de scores van de young riders:
Italie 648.5
Belgie 645 (scheelde niet veel dus..)
Duitsland 636.5
oostenrijk 635
Nederland 611


en niet te vergeten dat Belgie SUPER heeft gereden met TOPSCORES! tussen Belgie en Italie scheelde niet veel!

tante_t

Berichten: 785
Geregistreerd: 28-09-08

Re: EK Reining: Flinke tegenslag voor Nederlandse Young Riders

Link naar dit bericht Geplaatst: 27-07-11 16:52

Ben trots op de ruiters, is niet niks zo'n EK.

HCRanch

Berichten: 2553
Geregistreerd: 28-05-01
Woonplaats: Burkesville, Kentucky USA

Link naar dit bericht Geplaatst: 28-07-11 00:20

mooie prestaties! valt niet mee op zo'n nivo.