Nederlandse voltigeurs zevende bij landenwedstrijd CHIO Aken

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Cayenne
Crazy Bird Lady en onze Berichtenkampioen!

Berichten: 115271
Geregistreerd: 08-08-03
Woonplaats: Haaren (NB)

Nederlandse voltigeurs zevende bij landenwedstrijd CHIO Aken

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 11-07-11 06:43

www.knhs.nl


Het beroemde CHIO in Aken ging dit weekend van start met de voltigewedstrijden. Nederland nam voor het eerst deel aan de Nationenpreis. In de geweldige ambiance, een uitverkocht huis, werd de Oranjeploeg zevende.

De Nederlandse ploeg voor de landenwedstrijd (Küren door een solo heer, een solo dame en een team) bestond uit Koen Akkerman, Carola Sneekes en het team van De Wittegheit. Het team van De Wittegheit nam voor het eerst deel in Aken. Het zestal uit Odiliapeel werd in de teamwedstrijd tiende en bleef daarmee De Molen uit Hoogerheide net voor. De Molen onder leiding van Doreth Chatwick zal Oranje vertegenwoordigen tijdens het aankomende EK. ‘Wij gingen naar Aken om ervaring op te doen, we hadden geen hoge verwachtingen’, vertelt trainster/ longeur Meta Jans van De Wittegheit. ‘Maar het ging gewoon lekker. Het was jammer dat we wat foutjes maakten in de Kür. In het eerste blok stortten de voltigeurs in en dan mis je oefeningen. Ik ben heel tevreden. Het was fantastisch, Aken is een perfect evenement. Alles is tot in de puntjes geregeld, je hebt de ruimte om te rijden, longeren, los te rijden, wat je maar wilt. En de sfeer is fantastisch, bijna niet te beschrijven.’

De Wittegheit-teamlid Koen Akkerman kwam bij de solo’s met een jong paard, de achtjarige Wiseguy, aan start. Hij werd vijftiende in het individuele klassement. ‘Voor een jong paard was dit een ideale wedstrijd. Je hebt de ruimte en hij kan in zo’n entourage veel leren. In de landenwedstrijd voltigeerde Koen op een ervaren Duits paard. Je start dan als solo’s en team direct achter elkaar. Omdat Koen ook in het team zit, zou hij te weinig tijd hebben om zijn jonge paard voor te bereiden, vandaar de keuze voor een ervaren paard. Het ging super. Hij scoorde een 6,8 en dat is knap op een vreemd paard.’
Carola Sneekes is net hersteld van een blessure. Neerlands beste voltigeur eindigde bij de solo dames als zeventiende. Ook Sneekes heeft zich gekwalificeerd voor het EK.
De Molen deed op de slotdag mee aan een aparte Kür-rubriek, voor de teams die niet deelnamen aan de Nationenpreis. Het West-Brabantse team werd vierde.

Auteur: Petra Baas

Uitslagen
CHIO Aken, voltige, 8-10 juli 2011

Dames solo:

1. Joanne Eccles (GBR) W H Bentley 8,407
2. Pia Engelberty (GER) Weltoni RS vd Wintermühle 7,929
3. Mary McCormick (USA) Gustafsson 7,901
17. Carola Sneekes (Callantsoog) Don Camillo 7,063
20. Esther Sneekes (Callantsoog) Kirsch 5,835

Heren solo:

1. Patric Looser (SUI) Record RS vd Wintermühle 8,180
2. Nicolas Andreani (FRA) Idefix de Braize 8,151
3. Jannik Heiland (GER) Dance of Gold 8,028
15. Koen Akkerman (Randwijk) Wiseguy 5,865


Teams:

1. Duitsland I Arkansas 8,087
2. Duitsland II Arador 7,867
3. Oostenrijk Robin 7,131
10. De Wittigheit (Odiliapeel) Triple 6,516
11. De Molen (Hoogerheide) Pinero 6,483

Nationenpreis (landenwedstrijd):

1. Duitsland I 25,420
2. Duitsland II 25,016
3. Oostenrijk 23,511
7. Nederland Koen Akkerman (Wie-Freddy) 21,031
Carola Sneekes (Don Camillo)
De Wittigheit (Triple)

Teams Kür (zondag)

1. Denemarken II Tjekko 7,743
2. USA II Jarl 7,205
3. Groot-Brittannië I Go for Gold 6,950
4. De Molen Pinero 6,945

fanci_mike

Berichten: 1976
Geregistreerd: 25-03-09
Woonplaats: Kouwekappel!

Re: Nederlandse voltigeurs zevende bij landenwedstrijd CHIO Aken

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-07-11 06:50

Netjes!

XiiaaooNaa

Berichten: 2870
Geregistreerd: 06-07-11
Woonplaats: Den Haag

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-07-11 12:05

Voltige,, wat leuk :P

Is voor voltige de 7e plek goed? XD
(ik heb geen verstand van voltige...:) )

riona

Berichten: 592
Geregistreerd: 21-02-05

Re: Nederlandse voltigeurs zevende bij landenwedstrijd CHIO Aken

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-07-11 14:29

Had al berichtje gekregen van de eigenaren van wiseguy. Wiseguy is van ons geweest en hij doet het dus ontzettend goed Zijn best wel een beetje trots op hem. Kregen hem toen hij net onder het zadel was en nu staat hij in Aken.

koenborias

Berichten: 942
Geregistreerd: 26-09-10

Re: Nederlandse voltigeurs zevende bij landenwedstrijd CHIO Aken

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-07-11 16:11

Waarom kwam er geen Nederlands Voltige team aan start tijdens de wereldruiterspelen in Kentucky?

la_i_la
Berichten: 52
Geregistreerd: 07-08-07

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-07-11 20:48

Omdat de KNHS geen geld uit wil geven aan de voltige
Is er eindelijk een goed team in Nederland dat ook echt zeer zeker wel kans maakt om bij de eerste 8 (de eis van de KNHS), worden ze alsnog niet uitgezonden
Dit jaar wel gelukkig

s6801881
Berichten: 7707
Geregistreerd: 26-09-07
Woonplaats: Salland

Re: Nederlandse voltigeurs zevende bij landenwedstrijd CHIO Aken

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-07-11 20:50

Leuk gedaan! Ik ben een keer als begeleider onder de SVA vlag op de manege De Molen geweest, maar het is toch steeds weer leuk om ze terug te zien in de VN items :) Goed gedaan hoor! :))