www.nieuwsblad.be
Een koppeltje uit Evergem moest zich voor de rechter verantwoorden voor het verwaarlozen van twee oude paarden van vijftien jaar oud. Een van de dieren is intussen overleden.
Wim D., een man die als goochelaar zijn brood verdient, en Daisy V. beloofden voor de dieren te zorgen na de scheiding van de ouders van Daisy. Maar door hun financiële problemen en hun drukke professionele bezigheden, lukte het niet zo best om de paarden een goede oude dag te geven. De procureur vroeg voor beiden een boete van 1.375 euro.
‘Dat vind ik een goeie straf', zei Daisy in tranen voor de strafrechter. ‘Ik heb dit nooit gewild. Maar jammer genoeg is het wel gebeurd. Het is nooit mijn bedoeling geweest om die mooie dieren te verwaarlozen.'
Op de vraag van de rechter of de twee nu nog huisdieren hebben, antwoordde Daisy negatief. ‘Ik wel', zei de goochelaar. ‘Vier duiven om uit mijn hoed te toveren bij optredens. Maar zij worden goed verzorgd.'