Nieuwsredactie
Zojuist hebben Adelinde Cornelissen en Jerich Parzival hun Grand Prix proef gereden tijdens het eerste onderdeel van de Wereldbekerfinale dressuur in het Duitse Leipzig.
De combinatie ging direct zeer sterk van start met een energieke uitgestrekte draf en scherpe appuyementen. Het achterwaarts leek iets gehaast, maar dat mocht verder geen naam hebben. Ook de passage en piaffe waren weer zoals we van Adelinde en Parzival gewend zijn, namelijk actief en goed gedragen.
Ook het tweede gedeelte van de proef was erg sterk. De changementen om de een en twee waren recht en goed doorgesprongen en de uitgestrekte galop werd door de presentator benoemd tot een van de beste uitgestrekte galopgedeeltes die hij tot nu toe had gezien. De eerste pirouette naar links was iets te groot gesprongen, maar de tweede pirouette naar rechts maakte de punten voor de eerste ruimschoots goed.
Adelinde leek na afloop even zelf in shock van de goede prestatie en beloonde haar paard uitbundig.
Zij kregen een score van 80.927% en staan momenteel op een voorlopige eerste plaats. Een van de juryleden gaf de combinatie zelfs een score van ruim 84%.
Om 20:45 start de laatste combinatie voor Nederland, namelijk Hans Peter Minderhoud met zijn Exquis Nadine.
Klik hier voor de proef van Adelinde en Parzival.
Klik hier voor de startlijst.
Klik hier voor de uitslagen en protocollen.
De wedstrijd is live te volgen via http://www.feitv.org.
Voor deze site moet je wel betalen.
Klik hier om te reageren.