Holstein gaat experimenteren met nieuw bloed

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Ketaki

Berichten: 12031
Geregistreerd: 15-02-05
Woonplaats: dreamland

Holstein gaat experimenteren met nieuw bloed

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 06-04-11 21:44

bon: het sportpaard / horsetelex

Het Holsteiner Verband heeft vorige week een (voor Holsteinse begrippen) grote groep hengsten opgenomen in een experimenteel fokprogramma om nieuw bloed de kans te geven binnen het gesloten stamboek tussen de Noord- en de Oostzee. De ‘vreemde’ hengsten zijn geselecteerd door de fokkerijraad van het Holsteiner Verband.

Sommige van hen worden gezien als 'bewezen hengst' en hoefden zich niet op een keuring te laten zien. Andere, jongere hengsten zijn deze week in Elmshorn ter keuring getoond.

Alle nieuwe hengsten krijgen vier jaar de tijd om zich binnen de Holsteinse fokkerij te bewijzen. Daarna wordt bezien of hun goedkeuringstermijn kan worden verlengd.

Direct erkend werden de dressuurhengsten Belissimo, Damon Hill, Totilas en Krack C en de springhengsten Hickstead, Mylord Carthago, Nabab de Reve, Vivant, Nonstop, Zandor Z en Cellestial.

Op de keuring in Elmshorn verschenen de dressuurhengsten Lissaro van de Helle, Quaterback en Zhivago en de springhengsten Clooney, Kash de Prissey, Spartacus en Monte Bellini.