Oudere KWPN springhengsten vandaag voor het eerst beoordeeld

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Cayenne
Crazy Bird Lady en onze Berichtenkampioen!

Berichten: 115272
Geregistreerd: 08-08-03
Woonplaats: Haaren (NB)

Oudere KWPN springhengsten vandaag voor het eerst beoordeeld

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 30-03-11 18:42

http://www.kwpn.nl


Vanmorgen reed testruiter Dave Maarse de drie oudere springhengsten die op dit moment hun verrichtingsonderzoek afleggen. Breitling is vorige week gearriveerd en is voor een periode van 21 dagen in Stegeren. Op maandag 11 april om 8.00 uur zal zijn eindpresentatie plaatsvinden. De beide vierjarigen, Cobalt Blue R en Cwaprice Junior nemen deel voor een periode van 50 dagen. Onderstaand een korte indruk die de hengstenkeuringscommissie vandaag van de hengsten opdeed.

Cat.nr. 3 Breitling (Quintero x Acord II)

De vijfjarige hengst toont veel mogelijkheden, maar heeft nog wat moeite met zijn balans. De Quintero-zoon toont vermogen en maakt achter de sprong zeer goed af, maar wordt in de landing nog sterk. Op een fout gaf de hengst een goede reactie.

Cat.nr. 4 Cobalt Blue R (Mr. Blue x Mermus R)

De Mr. Blue-zoon liet zich vandaag dressuurmatig voldoende bewerken maar is snel afgeleid. Ook op de sprong is de hengst kijkerig en verkrampt dan snel. De vierjarige hengst springt met ruim voldoende voorbeentechniek, maar maakt de sprong achter matig af.

Cat.nr. 6 Cwaprice Junior (Quaprice Z x Lavall II)

De hengst toonde zich vandaag voldoende bewerkbaar en liet ook voldoende basisgangen zien. De vierjarige zoon van Quaprice Z liet nette sprongen zien, maar zou meer rek moeten tonen. De commissie hoopt dat de hengst zich de komende periode qua atletisch vermogen en rek op de sprong meer gaat ontwikkelen.

Cat.nr. 9 Berlin x Celano en cat.nr. 22 Zirocco Blue x Lux hebben beide een lichte blessure. Deze blessure vraagt echter rust waardoor er een trainingsachterstand zal ontstaan. Om deze reden heeft de hengstenkeuringscommissie vanochtend, in overleg met de eigenaren, besloten om beide hengsten door te verwijzen naar het najaarsonderzoek.

Klik hier om te reageren.