http://www.horsetelex.nl
De kwalificatie voor deelname aan de Wereldbekeromloop in Göteborg werd gisteren een prooi voor de voormalige nummer 1 van de wereld Pius Schwizer. De Zwitser hield Simon Delestre en Luciana Diniz achter zich. Jeroen Dubbeldam werd negende, Gerco Schröder 21-ste.
Het sterke deelnemersveld moest zich gisteravond in een sfeervol Scandinavium middels een parcours direct op tijd op 1.50-niveau plaatsen voor de Wereldbekerwedstrijd van morgen. Pius Schwizer ging met zijn topmerrie Carlina als een mes door de boter (0/60.09 sec), een fractie sneller dan Simon Delestre die met Napoli du Ry 60.71 op de borden zette. De voor Portugal rijdende Luciana Diniz noteerde met haar vechtersjas Winningmood 61.71 seconde.
Jeroen Dubbeldam bleef met BMC Van Grunsven Simon eveneens foutloos, maar de Weerseloër nam niet alle risico's (64.13 seconde). Gerco Schröder liep met Eurocommerce New Orleans tegen een balk op en galoppeerde na 65.83 seconde door de finish. De 21-ste plaats was voldoende om zich te plaaten voor morgen.