Michael Whitaker wint GP van Jumping Amsterdam *foto's

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Cayenne
Crazy Bird Lady en onze Berichtenkampioen!

Berichten: 115272
Geregistreerd: 08-08-03
Woonplaats: Haaren (NB)

Michael Whitaker wint GP van Jumping Amsterdam *foto's

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 23-01-11 19:20

http://www.knhs.nl


In de Grote Prijs van Jumping Amsterdam was een hoofdrol weggelegd voor Eric van der Vleuten met VDL Groep Utascha SFN (Lux x Indoctro) en Marc Houtzager met Sterrehof Tamino (Numero Uno x Farmer), die vorig jaar in het WK-team van Kentucky van start gingen. Zij eindigden in een zinderende barrage als tweede en derde, achter de Britse springruiter Michael Whitaker met G.I.G. Amai. Een andere hoofdrol werd opgeëist door Rabo Talenten teamlid Hendrik-Jan Schuttert, die zich net als in de Telegraafprijs op vrijdag nu op zondag brutaal in de kopgroep reed van de BMC Grand Prix of Amsterdam en zesde werd.

Acht combinaties hadden zich geplaatst voor de barrage van deze Grote BMC Prijs en daaronder vier Nederlanders. Nadat Ben Schröder (Tubbergen) met de KWPN goedgekeurde hengst BMC Unaniem een nette tijd had neergezet dook de Ierse topper Dennis Lynch met Abbervail van het Dingeshof daar ruim een seconde onder. De tienjarige Unaniem mist nog net de ervaring om in de scherpe wendingen de kortste lijn vast te houden, waardoor Lynch met de één jaar oudere Abbervail weinig problemen had om daar onder te duiken. Toen was het de beurt aan Marc Houtzager met Tamino, die onlangs door Stoeterij Sterrehof te Elspeet werd aangekocht en daardoor in ieder geval tot en met de Olympische Spelen van 2012 voor Houtzager en voor Nederland behouden blijft. Houtzager wende met zijn Tamino op een dubbeltje en realiseerde op dat moment de snelste tijd. Daarop kwam de Brit Michael Whitaker aan de start en hij spoorde zijn Amai aan tot nog grotere spoed en verpletterde de tijd van Houtzager met bijna een volle seconde. Vervolgens was het de beurt aan de laatste starter, Eric van der Vleuten met het 'fondspaard' VDL Groep Utascha SFN. "Ik heb in de wending na de dubbelsprong de wedstrijd verloren. Daar liep de merrie iets naar links weg, terwijl we rechtsaf moesten. Daardoor was het noodzakelijk om richting steilsprong een galopsprong meer te maken en dat kostte net die halve seconde die we op de eindstreep tekort kwamen", aldus Van der Vleuten, die op het moment dat hij de eindstreep overschreed even zeker dacht te weten de wedstrijd gewonnen te hebben.

Smaakmaker van deze editie van Jumping Amsterdam was zonder enige twijfel de jeugdige Hendrik-Jan Schuttert, die zijn startplaats dankte aan de bemiddeling van de KNHS en de Rabobank. Schuttert, die lid is van het Rabo Talententeam, reed zich zonder enige schroom regelmatig in de kijker en in de uitslagen. Toch was het indrukwekkend hoe hij met de schimmelmerrie Cerona Z zonder ergens in de problemen te komen foutloos wist te blijven in het uiterst lastige parcours van de Grote Prijs. In de barrage meed Schuttert terecht de risico's en leek op voorhand dik tevreden met een foutloos parcours. Dat lukte, waardoor hij verrassend maar uiterst tevreden zesde werd.

Michael Whitaker vond het een zware, maar faire Grote Prijs. "Er waren zeer veel goede combinaties aan de start van deze Grote prijs en dan blijven er acht foutloos van de 45 starters. Dat typeert naar mijn mening de kwaliteit van het parcours. In eerste instantie stond de tijd krap, maar nadat die verruimd werd was het naar mijn mening een faire opgave", aldus Whitaker. De uitsmijter komt voor rekening van Schuttert: "Het kon voor mij niet beter lopen dan dat het nu gedaan heeft. Voor mij was het een fantastische ervaring om met de grote jongens in mijn sport de strijd aan te gaan. Dit smaakt naar meer".


Meer info zie: http://www.jumpingamsterdam.nl

Afbeelding
De afgelopen jaren domineerde de Ier Billy Twomey de GP van Amsterdam.
Vorig jaar won hij met deze Je t'aime flamenco. Dit keer had hij meerdere balken in de reguliere omloop.

Afbeelding
Dennis Lynch en Abberuail van het dingeshof werden uiteindelijk vierde.

Afbeelding
Eric van der Vleuten deed wat van hem verwacht werd. Met VDL Group Utascha SFN werd hij uiteindelijk tweede.

Afbeelding
Rabo-wildcard ontvanger Hendrik-Jan Schuttert & Cerona Z.

Afbeelding
De KWPN-goedgekeurde Quality Time verdient een positieve vermelding.
Met zijn ruiter Jeroen Dubbeldam vormt hij nog niet zo lang een combinatie.
Toch sprong de combinatie onder andere gisteren in het six bar springen en vandaag in de Grote Prijs niet onverdienstelijk.

Afbeelding
De KWPN-goedgekeurde BMC Unaniem (v. Numero Uno) was zowel in de reguliere omloop als in de barrage foutloos.
Uiteindelijk was hun tijd goed voor een vijfde plaats.

Afbeelding
Een andere Numero Uno-zoon die zeer gretig sprong was Tyson.
Onder Leon Thijssen volgde een spannend parcours, echter wel met 4 strafpunten.

Afbeelding
Marc Houtzager's Tamino sprong formidabel. De combinatie belandde uiteindelijk op de derde plaats.

Afbeelding
De Engelsman Michael Whitaker was foutloos in de eerste omloop en de snelste in de barrage.
Samen met G.I.G Amai won hij de GP van Amsterdam.

Afbeelding
Eric van der Vleuten en VDL Groep Utascha SFN in de barrage

Afbeelding
Prijsuitreiking: Michael Whitaker kijkt toe terwijl de Engelse vlag wordt gehezen.

Uitslag Grote Prijs (1.60m) (zo):

1) Michael Whitaker (Eng) - Gig Amai - 0 / 0 - 36.31
2) Eric van der Vleuten (Mierlo) - VDL Groep Utascha SFN (Lux x Indoctro) - 0 / 0 - 36.98
3) Marc Houtzager (Rouveen) - Tamino (Numero Uno x Farmer) - 0 / 0 - 37.11
4) Denis Lynch (Ier) - Abbervail van het Dingeshof - 0 / 0 - 37.77
5) Ben Schröder (Tubbergen) - BMC Unaniem (Numero Uno x Voltaire) - 0 / 0 - 39.32
6) Hendrik-Jan Schuttert (Ommen) - Cerona Z - 0 / 0 - 39.32

Uitslag Provincie Noord-Holland Prijs (1.45m) (zo):

1) Luciana Diniz (Por) - Lennox - 0 / 0 - 38.34
2) Jur Vrieling (Holwierde) - Sissi van Schuttershof - 0 / 0 - 38.56
3) Vincent Voorn (Dinteloord) - Audi's Gestion Priamus Z - 0 / 0 - 39.05
4) Nathalie van der Mei (Makkinga) - Ultimo (Heartbreaker x Indoctro) - 0 / 0 - 39.48

Uitslag Telegraaf Prijs (1.50m) (vr):

1) Kevin Staut (Fra) - Le Prestige de Hus - 0 / 0 - 45.00
2) Hendrik-Jan Schuttert - Up To Date (Kigali x Gandor F) - 0 / 0 - 45.32
3) Marcus Ehning (Dui) - Noltes Küchengirl - 0 / 0 - 45.71
4) Eric van der Vleuten - VDL Groep Utascha SFN - 0 / 0 - 45.90
5) Vincent Voorn - Audi's Alpapillon-Armanie (Aldato x Cassini) - 0 / 0 - 46.06

BigOne
Berichten: 42679
Geregistreerd: 03-08-09

Re: Michael Whitaker wint de Grote Prijs van Jumping Amsterdam

Link naar dit bericht Geplaatst: 23-01-11 19:27

Netjes van Hendrik Jan, hij heeft zijn startplaats alle eer aangedaan en om zo onbevangen tussen al deze wereldtoppers rond te rijden,petje af.

laran

Berichten: 722
Geregistreerd: 16-04-08
Woonplaats: Lellens

Link naar dit bericht Geplaatst: 23-01-11 19:32

bigone schreef:
Netjes van Hendrik Jan, hij heeft zijn startplaats alle eer aangedaan en om zo onbevangen tussen al deze wereldtoppers rond te rijden,petje af.



ben het helemaal met je eens
hij heeft erg netjes gereden :D

Zarena

Berichten: 813
Geregistreerd: 13-04-09

Link naar dit bericht Geplaatst: 23-01-11 19:33

Nou inderdaad, ook super dat hij zo beheerst bleef in de barrage, hij heeft zich niet laten opfokken, super!!

rowo

Berichten: 19288
Geregistreerd: 18-02-05
Woonplaats: Twente

Re: Michael Whitaker wint de Grote Prijs van Jumping Amsterdam

Link naar dit bericht Geplaatst: 23-01-11 19:39

Idd toch wel het meest petje af voor Hendrik Jan! Zo jong nog, komt ff een rondje rijden met een wildcard en wordt gewoon 6e.

Wat sprong die Tamino overigens goed zeg. Ruig beest.

Qazplm
Berichten: 68
Geregistreerd: 05-12-10

Link naar dit bericht Geplaatst: 23-01-11 19:42

Echt super van Hendrik Jan! Heel knap! _/-\o_

annelindeeee
Berichten: 6494
Geregistreerd: 24-03-08
Woonplaats: Silvolde

Re: Michael Whitaker wint de Grote Prijs van Jumping Amsterdam

Link naar dit bericht Geplaatst: 23-01-11 19:59

Ik vond Tamino echt super springen, zo ontzettend netjes. Wat een geweldig beest is dat :+:

Anley4

Berichten: 70
Geregistreerd: 08-12-09

Link naar dit bericht Geplaatst: 23-01-11 20:28

Tamino sprong echt zoo mooi :)

annaaube

Berichten: 1013
Geregistreerd: 11-06-09
Woonplaats: Hoorn (nh)

Link naar dit bericht Geplaatst: 23-01-11 20:44

Ik ben net terug van Jumping, het was echt AWESOME.
en die barrage was echt spanneeeend :p

edit:
Ik kom er net achter dat ik op de foto's ben te zien bij de Telegraaf hindernis foto's (:
bij de eerste boven dat witte paard zn oor. en bij de andere ook ergens :p
hihi.
Laatst bijgewerkt door annaaube op 23-01-11 21:27, in het totaal 1 keer bewerkt

fionaa

Berichten: 1874
Geregistreerd: 12-06-05
Woonplaats: St. Pancras

Re: Michael Whitaker wint GP van Jumping Amsterdam *foto's

Link naar dit bericht Geplaatst: 23-01-11 21:16

De barrage was enorm spannend! Wat gaaf om weer eens mee te maken! :D
Iedereen voel/hoor je echt meeleven.. Wel gaaf! :D

mairead

Berichten: 3247
Geregistreerd: 08-09-08
Woonplaats: Op de grens tussen Noord- en Zuid-Holland.

Link naar dit bericht Geplaatst: 23-01-11 21:34

Ik heb de barrage op de NOS gezien: het was echt super spannend en ze deden allemaal een gooi naar de 1e plaats!
En ook een hele knappe prestatie van Hendrik-Jan Schuttert!

Lidewijke

Berichten: 1534
Geregistreerd: 03-02-06
Woonplaats: Leuven (BE)

Link naar dit bericht Geplaatst: 23-01-11 21:44

Zit ie nou op een ander paard voor de prijsuitreiking of is dat gewoon het licht op de foto? :o

Sjoert

Berichten: 35960
Geregistreerd: 29-07-04
Woonplaats: De rug

Re: Michael Whitaker wint GP van Jumping Amsterdam *foto's

Link naar dit bericht Geplaatst: 23-01-11 21:57

Dat is een ander paard :j

Snoevie

Berichten: 18203
Geregistreerd: 13-07-03
Woonplaats: Westwoud

Re: Michael Whitaker wint GP van Jumping Amsterdam *foto's

Link naar dit bericht Geplaatst: 24-01-11 06:30

het was erg spannend op het eind,Whitaker heeft super gereden,vooral grappig dat hij op het eind als commentaar gaf dat het nederlandse publiek net zo hard voor hem juicht als voor de nederlandse deelnemers

zipje71
Berichten: 1074
Geregistreerd: 18-06-03
Woonplaats: Amsterdam

Re: Michael Whitaker wint GP van Jumping Amsterdam *foto's

Link naar dit bericht Geplaatst: 24-01-11 09:10

Michael is da bomb!! Ik ben al sinds pennymiepje al helemaal wwhitaker-gek! Jammer dat zijn nichtje Ellen er niet was.

Biertabje
Berichten: 9637
Geregistreerd: 26-01-02

Re: Michael Whitaker wint GP van Jumping Amsterdam *foto's

Link naar dit bericht Geplaatst: 24-01-11 09:37

knap van HJ hoor :j ik dacht nog... wat moet hij daar nu tussen... paarden van hem lopen allemaal wat 1.40/1.45

en hij rijdt ff simpel nul in de Grote Prijs :D

UMayDream

Berichten: 8999
Geregistreerd: 31-03-10
Woonplaats: Leeuwarden

Re: Michael Whitaker wint GP van Jumping Amsterdam *foto's

Link naar dit bericht Geplaatst: 24-01-11 09:42

Knap gedaan +:)+

djuulsie

Berichten: 12789
Geregistreerd: 13-07-08

Re: Michael Whitaker wint GP van Jumping Amsterdam *foto's

Link naar dit bericht Geplaatst: 24-01-11 11:17

SUPER *\o/*

Evony

Berichten: 6454
Geregistreerd: 16-04-06

Link naar dit bericht Geplaatst: 24-01-11 12:36

zipje71 schreef:
Michael is da bomb!! Ik ben al sinds pennymiepje al helemaal wwhitaker-gek! Jammer dat zijn nichtje Ellen er niet was.


hahaha ik moest zo lachen om te commentator;

we kunnen wel 3 nations cup teams vullen met whitakers :+


echt respect trouwens voor Hendrik jan zeg, woow wat ontzettend goed van hem *\o/*
beetje jammer alleen dat de volkskrant een wat minder mooie moment foto heeft geplaatst (landings moment)

zipje71
Berichten: 1074
Geregistreerd: 18-06-03
Woonplaats: Amsterdam

Re: Michael Whitaker wint GP van Jumping Amsterdam *foto's

Link naar dit bericht Geplaatst: 24-01-11 13:32

Ja zeker diep respect voor HJ! Maar ook de Vleut ging weer als een scheermes door het parcours!!

Kimble

Berichten: 5604
Geregistreerd: 28-04-03
Woonplaats: Utrecht

Link naar dit bericht Geplaatst: 24-01-11 14:11

De grote prijs was echt geweldig!
Wat onzettend spannend!

Hendrik Jan is echt de topper van het evenement!
Wat heeft die jongen goed gereden!

Top foto's weer Sjoert! +:)+

amo500
Berichten: 619
Geregistreerd: 24-10-08

Re: Michael Whitaker wint GP van Jumping Amsterdam *foto's

Link naar dit bericht Geplaatst: 24-01-11 17:30

was echt een supermooie wedstrijd! :D
en ook echt dikke respect voor HJ, wat reed hij supergoed zeg!

Rosborstel
Berichten: 869
Geregistreerd: 21-05-09

Re: Michael Whitaker wint GP van Jumping Amsterdam *foto's

Link naar dit bericht Geplaatst: 24-01-11 20:38

Echt super van Hendrik-Jan (en ook een knappe jongen van dichtbij :o )
Jammer dat mijn favoriet Jessica Kürten er niet was, ik hou het allemaal niet nauwlettend in de gaten, maar waarom was ze er niet bij? Of had ze niet zo goed gereden?
Ik ben namelijk alleen maar naar de Dressage Night geweest..