http://www.horses.nl / http://www.paardenkrant.nl
Jacqueline van Tartwijk
Tijdens de beoordelingsdag van de KWPN-verrichtingshengsten was er woensdag in Stegeren geen springhengst die zowel in type als springkwaliteiten veel indruk wist te maken. Het was meestal of een hengst met veel springkwaliteit die in type nogal moet toegeven, of een mooie hengst die bij het springen nog niet wist te overtuigen.
Het was wel de eerste keer dat de hengsten door de testruiters werden voorgesteld en door de goede publieke belangstelling waren enkele hengsten toch ook behoorlijk gespannen. Wel bleken de jonge hengsten over het algemeen al wel goed te rijden te zijn. De springhengsten werden voorgereden door de testruiters Dave Maarse en Marcel Willems.
Maarse had aan de zwarte Ukato x Orame en goed te rijden hengst die zich fijn laat bewerken. Een aansprekende schimmelhengst is de Calvino x Caretano, die wat gespannen en wat angstig leek. De Ustinov x Ahorn Z doet onder het zadel een fractie beknopt aan. Het is een edele hengst met veel uitstraling. De Stakkato x Cassini is een kolossale hengst met een wat korte zware hals. Hij gaat heel rustig op de hindernis af maar op de sprong weet hij te imponeren. Een goed te rijden hengst is ook de Larino x Contender die zich nog meer mag gaan doorontwikkelen. Een aansprekend model heeft zeker de Numero Uno x Contender die ook nette basisgangen heeft. Hij was erg gespannen en wilde zich daardoor niet fijn laten rijden.
Klik hier om te reageren.