Petro Trommelen en Sjef van Rijswijk beleefden in Asten een zeer geslaagde dag tijdens de IBOP dressuur en springen. Van Rijswijk: “We hadden een goede dag met goede spring- en dressuurpaard en gemiddeld een hoog niveau.” Dat het niveau hoog lag bleek wel uit het feit dat 14 van de 21 springpaarden slaagden en 9 van de 11 dressuurpaarden.
De hoogste punten in de springrichting gingen naar Celano-zoon Born to Win uit het nationale springpaard Heidie (v.Dageraad). De bruine ruin is gefokt en in eigendom van J.P.A. van Bussel uit Asten. Moeder Heidie was een verdienstelijk junioren-paard met Rob van Bussel. De fantastisch springende ruin won ook al de Hendrix Competitie. "Born to Win sprong uit het boekje, met veel vermogen en een fabelachtige techniek", aldus Sjef van Rijswijk. Voor de galop en reflexen kreeg hij een 8. Op techniek en aanleg als springpaard een 8,5 en op vermogen, instelling en rijdbaarheid/bewerkbaarheid een 9. Het puntentotaal kwam daarmee op 84,5 punten.
De Untouchable-dochters deden ook goede zaken in Asten. De jury bedeelde 79 punten toe aan Celina (f/e A. van Rooy uit Berlicum). "Deze merrie had veel souplesse, een fijne galop en snelle reflexen." Haar naamgenoot en halfzus Celina (Untouchable, f/e G. van de Wetering uit Sint-Oedenrode) kreeg zelfs 80 punten. Van Rijswijk: "Deze Celina toonde nog meer souplesse dan haar halfzus. Ze is gretig op de sprong, waarbij ze veel lichaamsgebruik laat zien en goed basculeert."
Olivi-nakomeling Calantha van f/eE. van Esch uit Kaatsheuvel behaalde bij de dressuurpaarden 83 punten."De zwarte Olivi-dochter is een droompaard, ze stapt actief en zuiver, ze heeft een gedragen draf en een opwaartse galop. Een paard met veel zelfhouding. Ze werd ook zeer kundig voorgesteld." Voor de stap en draf kreeg ze dan ook een 8 en voor haar galop zelfs een 9. Ze kreegen daarnaast achten voor de souplesse en rijbaarheid/werkbaarheid. Voor houding&balans en aanleg als dressuurpaard behaalde ze een 8.5.
"De grote Clever (fokker H. van der Heijden uit Vinkel) van eigenaar Quirien van Erp uit Boekel heeft een goede royale stap en draaft met veel tact. De galop is ruim maar kan nog iets sneller vanuit het achterbeen." Ze verdiende 80 punten.
Tuschinski-dochter Corona (f/e. P Wijlaars, Someren) verdiende 79 punten. "Ze kan technisch zeer goed lopen, met een mooie buiging in het voorbeen en krachtig achterbeengebruik. Ze moet soms alleen meer de hand van de amazone volgen", aldus Van Rijswijk.
Bron:horsetelex