Tweemaal een derde plaats met de KWPN goedgekeurde hengst IPS Tango (Jazz x Contango) en éénmaal winst en een derde plek met de eveneens KWPN goedgekeurde hengst Johnson (Jazz x Flemmingh), dat was de oogst voor Hans Peter Minderhoud na een weekendje Odense waar de wereldbeker kwalificaties van start gingen.
In de Grand Prix, die op zaterdag aan de wereldbeker wedstrijd op zondag vooraf ging, was de zege verrassend voor de Deense Nathalie zu Sayn-Wittgenstein met Digby die voor het uiterst enthousiaste thuispubliek de Duitse amazone Isabell Werth met Satchmo het nakijken gaf. Het verschil tussen de beide dames was gering. Twee juryleden hadden Werth op de eerste plek en drie juryleden de Deense. Uiteindelijk scoorde Zu Sayn Wittgenstein 73.31% tegenover Werth die 73.14% scoorde.
Minderhoud volgde op uiterst geringe afstand met een score van 71.74%. Aat van Essen (Heerde) die aan de start kwam met Premier (Jazz x Ulft) eindigde als 14de met een score van 64.51%. In de eerste wereldbeker kwalificatiewedstrijd voor dressuurruiters van het seizoen stelde Werth echter orde op zaken. Met een nagenoeg foutloze Kür verwees zij Nathalie zu Sayn-Wittgenstein naar de tweede plaats. Werth scoorde 81.100% terwijl Wittgenstein dankzij haar aasprekende Kür op 80.050% eindigde. Minderhoud moest met de Jazz zoon IPS Tango nu iets meer toegeven maar was uiterst content met zijn derde plaats. "In de Grand Prix ging het eigenlijk al boven verwachting goed alleen hadden we daar een kleine storing in de wissels na de uitgestrekte galop. In de Kür had ik als nadeel direct na Nathalie zu Sayn te moeten rijden waardoor het publiek erg rumoerig was toen ik binnen kwam. Dat ging ten kostte van de concentratie bij mijn paard waardoor IPS Tango in het begin even te gespannen was. Toch ben ik dik tevreden met deze derde plek want deze hengst heeft helemaal niet veel ervaring met het indoor presteren tijdens een Kür", aldus Minderhoud die even later met Johnson de Kür op Intermediaire I niveau winnend wist af te sluiten met een score boven de 75%. "Met deze zege ben ik verschrikkelijk blij want Johnson liep zijn eerste Kür op dit niveau en als je die gelijk winnend weet af te sluiten mag je dik tevreden zijn", sprak een stralende Minderhoud.
Die Digby, ik vind dat echt totaal geen aansprekend paard qua bewegingen trouwens.
Newtotilas
Berichten: 218
Geregistreerd: 03-04-10
Geplaatst: 25-10-10 08:56
Wuis schreef:
Knap hoor.
Die Digby, ik vind dat echt totaal geen aansprekend paard qua bewegingen trouwens.
Inderdaad ik heb filmpje gezocht op youtube maar die draf en galop is niks bijzonders aan.. maar ja hij loopt zijn oefeningen goed dus blijkbaar, haha het is wel een mooi gebouwd paard.
Digby scoort in de piaffe en passage die hij uitmuntend kan,voor de rest is het maar een simpel paardje en moeten ze het hebben van vooral foutloos rijden.
Wow mooi filmpje van Johnson! Dat wordt toch ook echt wel een toppertje hoor zo lekker hij beweegt. Mijn veulen van Johnson gebruikt zijn voorbeentjes ook zo mooi, in dit filmje is duidelijk te zien van wie hij dit heeft
s0173957
Berichten: 5686
Geregistreerd: 19-06-08
Geplaatst: 25-10-10 14:12
Idd, dat filmpje is exact wat ik wou zien, eens kijken hoe hij vooruitgegaan was in training!
Hij toont toch z'n ongelimiteerde bewegingspotentieel, al was z'n stap maar een 5'je waard imo (verzameld stapte hij niet eens in, uitgestrekt net een half hoefje over).
Als mijn Johnson x Rubinstein ook zo gaat lopen later hoor je mij niet klagen
Johnson Volgens mij gaat dat paard hem nog heel veel brengen in de toekomst. Maar pfff, iedere keer bij die muziek moet ik weer aan Rubels denken.
Anoniem
Geplaatst: 25-10-10 21:07
Wauw die Johnson
Urnie85
Berichten: 201
Geregistreerd: 04-07-08
Woonplaats: Bommelerwaard
Geplaatst: 25-10-10 21:51
Gaaf beest die Johnson! Als die combi blijft gaan we daar vast nog meer van horen! En Tango....daar moeten idd nog wat meer kilometers mee gemaakt worden, amar op zn mooie stukken moet ik wat aan Parzival denken, ik vind het toch een heel leuk paard!
Ik vind het vanaf foto's toch moeilijk kijken, het zijn maar momentopnames... maar ze zijn erg lelijk moet ik zeggen.
moes
Berichten: 1005
Geregistreerd: 04-02-04
Geplaatst: 26-10-10 14:17
Elisa2 schreef:
Digby scoort in de piaffe en passage die hij uitmuntend kan,voor de rest is het maar een simpel paardje en moeten ze het hebben van vooral foutloos rijden.
Zo zie je maar dat simpele paardjes het ook nog ver kunnen schoppen!