http://www.fps-studbook.com/
De Centrale keuring van het KFPS biedt volgende week vrijdag en zaterdag in het Fries Congres Centrum in Drachten het podium voor het beste van het beste dat het stamboek aan merries te bieden heeft. Er is een recordaantal paarden voor de Centrale keuring aangemeld. Een teken dat het kwaliteitspeil van het Friese paard in de lift zit, maar ook dat het enthousiasme om met het beste merriemateriaal de onderlinge strijd aan te gaan, onder de fokkers onverminderd groot is.
In totaal zullen meer dan 300 paarden acte de presence geven tijdens het tweedaagse evenement. Bij de 228 keuringspaarden zijn de hengsten Beart 411 en Onne 376 met respectievelijk 24 en 21 nakomelingen hofleverancier, gevolgd door Doatsen 420 en Tsjalke 397 met ieder elf nakomelingen. Bij de 59 deelnemende jonge dressuurpaarden zijn vader en zoon, Jasper 366 en Beart 411 de belangrijkste vaderdieren met elk 5 nakomelingen. Bij de tuigpaarden, 24 in getal, zijn Andries 415 en Doaitsen 420 met beide 3 nakomelingen het sterkst vertegenwoordigd. Alle deelnemende paarden hebben zich tijdens de keuringen in het afgelopen keuringsseizoen voor deelname aan de CK moeten kwalificeren.
Het programma kent een aantal wijzigingen. De jonge dressuurpaarden zullen, evenals voorgaande jaren, op vrijdag beoordeeld worden. Ook de enter, twenters en ruinen worden op vrijdag gekeurd. De keuringspaarden vullen het programma om zaterdag. Door het wegvallen van de showavond, vindt de climax van de CK dit jaar plaats op de zaterdagavond. Dan zal bekend worden welke paarden ingeschreven worden in het Modelregister, het hoogste predikaat te behalen door merries en zal duidelijk worden welk paard de opvolgster wordt van de CK-kampioene van vorig jaar, Wikke 404 dochter Trudi. Ook de strijd tussen de jonge tuigpaarden vindt plaats op de zaterdagavond.