Saoudi-Arabië heeft het gemund op een medaille op de Wereldruiterspelen (WEG) in Kentucky. Om de dadendrang kracht bij te zetten, worden door de federatie paarden aangekocht. Presley Boy (v. Concorde) van Jaime Azcarraga staat nu op stal bij Khaled Al Eid, die afgelopen weekend in Geesteren op topniveau reed met het 'federatiepaard' Jalla de Gaverie. Ook Natale Chiaudani zag zijn EK-merrie Seldana (v. Emilion) in handen van de Arabieren vallen.
De Grand Prix-hengst Presley Boy is gisteren, zondag, vanuit Mexico overgevlogen en staat nu in het Belgische Wisbecq, waar Khaled Al Eid zijn paarden stalt. De drievoudig olympisch springruiter, die in Sydney 2000 individueel brons won, heeft het met Presley Boy gemund op het WK én de Olympische Spelen in Londen 2012. De verkoop kwam tot stand via Maarten Stenfert, die de ruiters uit Saoudi-Arabië zeer competitief noemt.
Het was Stal Stenfert en Stal Melse die Presley Boy op zesjarige leeftijd ontdekte op CSI Twente en aankocht. "Begin februari liep hij al zijn eerste 1.50 m binnen in Borken en sprong hij dubbel foutloos. En dat op zo'n jonge leeftijd", vertelt Maarten Stenfert. De hengst vertrok naar Jaime Azcarraga in Mexico en wist met hem menig Grote Prijs te winnen.
Naast Khaled Al Eid heeft Saoudi-Arabië nog meer sterke springruiters zoals Ramzy Al Duhami en Prince Abdullah Al Saud bin Metab. Nu de KWPN-merrie Seldana, die op het EK in Windsor bijdroeg aan Italiaans teamzilver, naar Abdullah Al-Sharbatley gaat, is ook hij weer voorzien van een kampioenschapspaard.
mjah.. als je centjes hebt, KOOP je toch gewoon alles op wat goed loopt
Janine1990
Berichten: 44818
Geregistreerd: 13-03-05
Geplaatst: 12-07-10 15:46
Als je maar een goed paard hebt, kom je overal, schijnen nog steeds mensen te denken.... Edit: Of komt deze uitspraak nu voort uit deze idiote titel???
Paarden kopen = azen op winst??? Hooguit je kansen vergroten.