Eurodressage.com
Inmiddels is bekend geworden wat de afvaardiging van Noorwegen gaat worden voor het WK jonge dressuurpaarden in Verden (4 - 8 augustus). De selectie vond plaats tijdens kampioenschappen in het Noorse Drammen afgelopen weekend. Uiteindelijk zijn drie paarden aangewezen die de eer krijgen om Noorwegen te mogen vertegenwoordigen. Geheel zonder incidenten verliep de selectie echter niet.
Bij de vijfjarige paarden stond Silje Bakken met de in Denemarken huizende Oldenburger hengst Tailormade Lancelot (v. Lordanos). De hengst sloot de selectie winnend af, maar er werd protest aangetekend bij de nominatie van Lancelot om Noorwegen te vertegenwoordigen.
Volgens de reglementen van de Noorse bond mag een combinatie het land vertegenwoordigen wanneer het een Noorse ruiter betreft en het paard, minimaal, gedeeltelijk in Noorse eigendom is. De Duits gefokte Lancelot staat echter geregistreerd als in eigendom zijnde van het Deense bedrijf Tailormade. De Noorse bond heeft aangekondigd deze zaak verder uit te zoeken.
Voorlopig is de Trude Hestengen met de Noorse warmbloed hengst Tobajo Pik Disney (v. Tobajo Picez) als vervanger aangewezen.
De overige geselecteerde combinaties zijn Roger Frøyland met de Noorse warmbloed Myrstads Armani (v. Armano) en Isabel Bache met de Hannoveraanse gekeurde hengst Bergerac (v. Belissimo).
De Nederlandse selectie wordt maandag 12 juli bekend gemaakt.
Verwante artikelen:
[VN] Duitse deelnemers WK jonge dressuurpaarden bekend