http://www.pzc.nl / Nieuwsredactie
Het aantal deelnemers is wat groter dan voorgaande jaren. En datzelfde geldt voor het aantal shows. Het Benefiet Menevenement in Oosterland vierde zaterdag 15 mei uitbundig het eerste lustrum. "We hopen dit jaar zelfs nog wat meer geld binnen te halen dan vorig jaar", zegt mede-organisator Ken Buth.
Vorig jaar werd 15.000 euro binnengehaald. Dit jaar mikte de organisatie (de Rotaryclubs Zierikzee en Schouwen-Duiveland in samenwerking met rijvereniging de Schouwse Ruiters en de Fok- en Menvereniging Schouwen-Duiveland) op zo'n 20.000 euro. Dat geld is bestemd voor de Voedselbank Schouwen-Duiveland, weeshuis Kebene in Mombasa en het Shelterboxproject van Rotary International.
Hoewel niet bij voorbaat bedoeld als een jaarlijks terugkerende happening is het benefietpaardenevenement gaandeweg toch uitgegroeid tot een omvangrijke traditie. Vorig jaar ("We zijn natuurlijk wel afhankelijk van goed weer") kwamen er rond de 4.000 mensen op het menevenement af. Organisatorisch staat de boel stevig in de schoenen. "Er wordt ook heel goed op dierenwelzijn gelet."
Het weer was dit jaar in ieder geval geen spelbreker. Gedurende de hele dag scheen er een comfortabel zonnetje. Op het voorterrein werd het mennen gehouden en op het achterste terrein hield de locale Rijvereniging en Ponyclub "De Schouwse Ruiters" haar jaarlijkste Concours Hippique.
Kijk hier voor een filmpje