Rijpaardenveiling van Dronten heeft een koninklijk tintje

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Cayenne
Crazy Bird Lady en onze Berichtenkampioen!

Berichten: 115272
Geregistreerd: 08-08-03
Woonplaats: Haaren (NB)

Rijpaardenveiling van Dronten heeft een koninklijk tintje

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 25-04-10 07:09

www.veilingdronten.nl


Een verrassing voor iedereen en zeker voor hemzelf; Coen van Zanten werd voorafgaand aan de veiling benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nasseau. Willem de Jager, locoburgemeester van Lelystad werd in een koets binnengereden om de onderscheiding te overhandigen. Coen ontving de onderscheiding omdat hij meer dan dertig jaar als vrijwilliger betrokken is geweest in diverse functies bij de Stichting Flevomaneges, de Flevoruiters, de Veilingcommissie Dronten, het KWPN en de Fokveevereniging.
Mooi weer en veel belangstelling op de kijkavond op donderdag zorgden ervoor dat de verwachtingen toch wel wat hoog gespannen waren voor de veiling van 23 rijpaarden op 17 april in de Flevomange te Dronten. Uiteindelijk zijn er 19 van de 23 paarden verkocht op de veiling. Met een omzet van 92.700 euro wel een beter resultaat dan vorig jaar, maar de gemiddelde prijs van 4.879 was toch wel wat tegenvallend, waar deze vorig jaar met een omzet van 74.700 euro toch een gemiddelde prijs opleverde van 5.335 euro.

Een goed aanbod aan springpaarden dit jaar zorgde dat ze gemiddeld 4.718 euro opbrachten. Zo ging voor 7.800 euro de nummer 5 uit de catalogus, de bijzonder goed springende Larino-

Als allerlaatste in de baan, de Dayano zoon gefokt door Fam Pleyter, werd gekozen tot publiekslieveling.

zoon, van de hand. Ook de 3-jarige merrie van Harley VDL liet zich extra goed zien tijdens het vrijspringen. Zij veranderde van eigenaar voor 6.000 euro en gaat naar Koopman Horses vof uit Biddinghuizen. Voor 5.800 euro werd de opvallend goed springende Original VDL verkocht.

De publiekslieveling werd toch een dressuurgefokte ruin van Dayano, gefokt door Fam. Pleyter uit Zalk, die inmiddels een van de vaste leveranciers aan Veiling Dronten van bijzonder goede dressuurpaarden zijn. Deze ruin werd aangekocht door H. Schipper uit Vriezenveen voor een bedrag van 7.800 euro. Daarmee werd het gemiddelde bedrag van 5.100 euro voor de dressuurgefokte paarden omhoog gekrikt. Ook werden er 2 dressuurpaarden voor 6.000 euro afgeslagen: De soepel bewegende merrie uit Florencio, gekocht door J. Wiersma uit Roodkerk, en de dochter van Scandic, aangekocht door X. Siksma uit Biddinghuizen.
Voor deze mooie veiling met een wel heel speciaal begin waren de tribunes goed gevuld. Toch bleef het resultaat wat achter bij de verwachtingen. De dag kon echter niet meer stuk voor veilingcommissie Dronten, omdat de voorzitter een wel heel bijzondere erkenning kreeg voor zijn inzet al die jaren. De commissie hoopt nog vele jaren van zijn diensten gebruik te kunnen maken en kijkt uit naar de veulenveiling op 10 september en de rijpaardenveiling van volgend jaar, die weer plaats zal vinden op de 3de zaterdag in april.

Als allerlaatste in de baan, de Dayano zoon gefokt door Fam Pleyter, werd gekozen tot publiekslieveling.

Klik hier voor foto's en filmpjes.