De Engelse paardentrainer Howard Johnson is zondagavond in zijn huis in het Engelse Roddymoor overvallen door twee man. Johnson is onder andere de trainer van Royal Rosa die afgelopen weekend in de Grand National liep. Royal Rosa werd viertiende in deze race. Meest bekend is waarschijnlijk Inglis Drever. Verder traint hij veel paarden van Graham Wylie. In totaal heeft hij dit seizoen zestig paarden getraind, die een totale prijzengeld van ruim twee ton bij elkaar hebben gerend.
De 56-jarige oude Johnson zat een krant te lezen en zijn vrouw Sue lag al op bed. Omstreeks 23.20 uur braken twee gemaskerde mannen binnen. Sue werd bedreigd met een mes uit bed gesleurd. Johnson moest met zijn gezicht op de grond gaan liggen en werd met een pistool bedreigd. De overvallers namen een geld bedrag mee van rond de 100.000 Engelse ponden (iets meer dan 113.000 euro).
Het echtpaar is er ongeschonden vanaf gekomen, maar beiden zijn in shock. Johnson tegen de Engelse pers: “Ik ben geschopt door stieren en paarden. Ik liet bijna het leven dankzij een koe, maar ik ben nog nooit zo bang geweest als gisteravond. Ik liep richting de deur omdat ik een enorme knal hoorde. Toen riepen twee man: We krijgen je wel. Doe de deur open. Ze overvielen me en zette me klem tegen de glazen deur. Ik riep naar mijn vrouw: We worden overvallen! Het waren professionals, ze waren echt niet bang en kwamen ook niet gehaast over.” Johnson werd gedwongen om de kluis open te doen. “Ik kon niks doen, anders dan rustig blijven en doen wat zij zeiden. Ik denk dat het maar goed is dat dat geld in huis lag, anders had ik hier misschien niet meer gestaan.”
De overvallers zeiden dat Johnson minstens drie uur moest wachten voordat hij het alarmnummer mocht bellen. Johnson negeerde het dreigement dat hij anders werd neergeschoten. Johnson belde direct met het alarmnummer.
De zaak wordt onderzocht door inspecteur Simon Orthon. Hij zei eerder vandaag tegen de pers: “We onderzoeken de zaak. Er waren al snel enkele politiewagens ter plaatse en de omgeving en het huis zelf is goed onderzocht op sporen. Ze hebben een groot geldbedrag weten buit te maken. We zijn nog op zoek naar getuigen die verdachte activiteiten hebben gezien.”