www.horses.nl / www.paardenkrant.nl
Dineke Verhoog van Hippisch Centrum en Dressuurstal Xenophon in Hazerswoude-Rijndijk breidde onlangs de bedrijfsactiviteiten uit met Xenophon’s Hengsten- en inseminatiestation. Recentelijk nam de KWPN-goedgekeurde hengst Zucchero (Depardieu x Caprimond) zijn intrek op dit nieuwe hengstenstation.
Zucchero is overgenomen van Gert Jan van Olst uit Den Hout. “De keuze is op Zucchero gevallen omdat deze hengst zeer geschikt is ook verder voor de sport te ontwikkelen. In de hengstencompetitie werd de hengst uitgebracht in de M klasse. Dit jaar zal hij verder worden opgeleid voor de klasse Z", aldus Dineke Verhoog. De voor het leven bij het AES-goedgekeurde zwarte hengst Tip Top (Jazz x Contango) was al gestationeerd bij Xenophon. Naast inzet voor de dekdienst wordt deze hengst uitgebracht in de dressuur ZZ-Zwaar.
“Fokkers kunnen nu gebruik maken van het verse sperma van zowel Tip Top als Zucchero. Tip Top is een hengst met een uitgesproken bewezen Nederlandse bloedvoering. Zucchero is een hengst met een mooie vrije Hannoveraans bloedopbouw”, vertelt Dineke Verhoog.