www.horses.nl / www.paardenkrant.nl
“Nederland is de afgelopen maanden onderhand een compleet team kwijt geraakt”, sprak Jos Lansink vorige week. Maar terwijl veel ruiters op zoek blijven naar een topper, heeft Harrie Smolders keus te over. Zo lijkt het tenminste. “Je kunt wel stellen dat ik veel paarden op stal heb, maar als je de kalender bekijkt is dat ook wel nodig. Als je alle vijfsterrenwedstrijden wilt rijden, heb je wel zeven of acht Grand Prix-paarden nodig en die heeft gewoon niemand”, reageert Smolders nuchter.
“Walnut de Muze (v. Nabab de Rêve) heeft na Mechelen 2,5 maanden rust gekregen en ook Oliver Q (v. Quattro B) mag het de komende weken rustig aandoen”, vertelt Smolders. Aan paarden zal het Smolders de komende weken en maanden desondanks niet ontbreken. Met Powerfee (v. Fedor), Riovanna (v. Animo) en Queros de Bioagrico (v. Eros Platiere) heeft de stalruiter van Axel Verlooy nog altijd het één en ander achter de hand. In het Spaanse Vigo debuteerde Regina Z (v. Rex Z) bovendien met een tweede plaats in een 1,50 m-proef.
Na Den Bosch gaat Smolders met Rob Ehrens om de tafel zitten en wordt de planning voor het buitenseizoen en de eerste landenwedstrijden gemaakt. “Als je het mij vraagt, zijn Walnut en Oliver Q de eerste keus voor de landenwedstrijden, maar ook Queros begint lekker te lopen. Mijn ambitie is duidelijk: ik wil naar de Wereldruiterspelen toe.”