ECHTEN - Albert Zoer heeft zijn springpaard Okidoki verkocht aan de Argentijn José Larocca. Zoer behaalde de laatste jaren grote successen met Okidoki. Zo won de Drent in 2006 het WK-teamgoud, een jaar later een gouden medaille met de equipe op het EK in Mannheim en vorig jaar was hij goed voor brons op het EK.
De combinatie Albert Zoer en Okidoki stond de laatste jaren garant voor succes. Ze waren veelvuldig vooraan in de uitslagen van de belangrijkste Grote Prijzen te vinden. Onder meer dankzij de successen met Okidoki staat Zoer momenteel eerste op de wereldranglijst van springruiters.
Larocca heeft via bemiddeling van Jos Lansink Okidoki aangekocht. De Argentijn wil later dit jaar meedoen aan het WK in het Amerikaanse Kentucky.
Voor hoeveel het paard is verkocht is niet bekend, maar het zal net als vorige week het paard Tomboy zal het ook bij Okidoki om een miljoenenbedrag gaan. De ruin werd twee jaar geleden met een miljoeneninjectie door enkele Nederlandse investeerders behouden voor Nederland. Nu mag Okidoki alsnog weg. Zoer houdt een handvol andere paarden over, waaronder zijn tweede toppaard Sam. Dit weekeinde boekte hij met de laatste al weer succes. In Leipzig won hij twee auto's, nadat hij de de eerste kwalificatiewedstrijd voor de wereldbeker en het Championat von Leipzig op zijn naam schreef.