Drukke tijden voor 28-jarige Amerigo

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Cayenne
Crazy Bird Lady en onze Berichtenkampioen!

Berichten: 115275
Geregistreerd: 08-08-03
Woonplaats: Haaren (NB)

Drukke tijden voor 28-jarige Amerigo

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 13-11-09 07:53

www.destentor.nl


De groeten van Amerigo. Hij maakt het goed. Gisteren nog, stond hij er puik bij in zijn wei aan de Gortelseweg in Vaassen.

Vandaag laat hij zich naar Den Haag rijden voor een paar prinsheerlijke nachten in de Koninklijke Stallen. Om zaterdag fris en in vol ornaat in Schiedam gereed te staan voor de in Nederland arriverende Sinterklaas.

Een routineklus voor Amerigo. Het wordt zaterdag zijn twintigste intocht voor het oog van heel Nederland. Met even vaak acteur Bram van der Vlugt op zijn rug en Vaassenaar Pieter Wiersinga als paardenpiet in zijn directe nabijheid.

"Hij was acht toen hij voor het eerst werd ingezet. De intocht was toen in Elburg. Amerigo was van de Bereden Politie. Hij was het commandantenpaard. Reed altijd voorop bij Prinsjesdag en zo," weet de verzorger van de 28-jarige schimmel, Herm Hullegie.

Zijn berijder in die soms heftige omstandigheden was Pieter Wiersinga, die bij zijn vertrek bij de Bereden Politie Amerigo moest overlaten aan zijn opvolger. "Maar als ze een jaar of twintig zijn gaan politiepaarden eruit. Amerigo ook. En toen heeft Pieter hem naar Vaassen gehaald, om hem nog een rustige oude dag te geven."

Herm Hullegie kreeg het paard 'op stal', al loopt Amerigo vooral veel buiten. In de zomer is dat dag en nacht, in de winter elke dag wel een paar uur. Beetje in beweging blijven, geldt ook voor oude paarden. "Een, twee keer in de week maken we ook nog een bosritje met hem."

Gisteren moest Hullegie flink aan de slag. "Amerigo wordt helemaal gewassen, tot hij weer spierwit is. Morgenochtend rijden we naar Schiedam, voor een generale repetitie. Alles wordt dan een keer doorgenomen, precies zoals het zaterdag gaat."

"En dan zaterdag om twaalf uur de intocht. We zetten 'm op tijd klaar. Als-ie al dat publiek ziet, dan weet-ie wat er gebeuren gaat. Dan is het net of er een knop bij hem omgaat. Hoe meer kinderen, hoe meer fanfare, hoe meer toeters en bellen: hoe meer hij in zijn rol komt. Als het niet druk om hem heen is, zonder publiek, dat vindt hij soms niet leuk. Dan wordt-ie drentelig, heeft-ie te weinig afleiding."

"Er moeten ook geen andere politiepaarden in de buurt zijn. Daar houdt hij niet van. Hij moet het gevoel hebben dat hij alleen op de wereld is - als paard."

Hullegie is zelf inmiddels ook al jaren paardenpiet. Met z'n tweeën zorgen ze ervoor dat Amerigo zich op z'n gemak voelt en Sinterklaas zich niet met het paard hoeft te bemoeien; hij hoeft alleen maar te zwaaien en al die duizenden kinderen te begroeten.

In de zomer kwamen Amerigo en zijn begeleiders ook al in actie. Stond-ie de hele dag op een schip voor filmopnames van Sinterklaas die onderweg naar Nederland was. De film Sinterklaas Meezing Movie draait nu in de bioscopen.

"En in de herfst gaan we een dag naar een landhuis in Zeist, het huis waar Sinterklaas in Nederland woont. Een manege in de buurt wordt helemaal omgeturnd als de stal van Amerigo. Voor het Sinterklaas Journaal."

Verder was Amerigo al eens bij Paul de Leeuw en voor een stukje Holland promotie van de KLM in Parijs.

Hullegie heeft inmiddels de 'blije doos', zoals hij dat noemt, van de zolder gehaald, de rode spullen - hoofdstel, zadeldekje, paardendeken - waarmee Amerigo er zaterdag indrukwekkend bij staat.

HappyBuddha

Berichten: 4783
Geregistreerd: 07-06-09
Woonplaats: Goor

Re: Drukke tijden voor 28-jarige Amerigo

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-11-09 07:58

leuk!