Onder grote publieke belangstelling bewees amazone Marieke van Velzen afgelopen zondag tijdens SGW Bathmen dat een zadel en hoofdstel overbodig zijn bij het rijden van een cross. Met enkel een touwtje om de nek van haar paard Otto volbracht ze probleemloos de volledige crosscountry. ,,Het is geweldig om onbeteugeld een echte cross te rijden, jammer genoeg staan de reglementen officiële deelname niet toe”, vertelt Van Velzen enthousiast.
Crosshindernissen waren de elfjarige Otto voor de demonstratie in Bathmen bepaald niet onbekend. Van Velzen brengt Otto uit in de spring- en dressuursport en rijdt samengestelde wedstrijden in de klasse M. In Bathmen reed ze zonder hulpmiddelen een ‘officiële’ B-cross. ,,De hindernissen waren wel onverwacht hoog, want dertien hindernissen stonden nog op L-hoogte. Ik was dus blij dat ik bleef zitten”, vertelt de amazone lachend. Trots vervolgt ze: ,,We hadden maar één weigering. Bij de tweede keer aanrijden sprong hij zonder twijfel. Verder heb ik de cross vrij rustig afgelegd, zodat ik hem echt kon rijden en het geen racepartij werd.”
Van Velzen leidde haar paard Otto zelf op. Thuis reed ze geregeld zonder zadel en hoofdstel in de bak. ,,Iemand van mijn vereniging, De Flevoruiters, vroeg of ik een demonstratie wilde geven op een showavond. Aangezien ik alleen maar rondjes rijden wat saai vond, ging ik oefenen met springen. Voor ik het wist sprongen we 1,10 meter op de demonstratie.” Eventingamazone Alice Naber-Lozeman was op de showavond aanwezig en nodige Marieke uit wat crosshindernissen te proberen. ,,Daarna leek het me geweldig om een keer een echte cross te rijden. Het was nog niet zo eenvoudig een wedstrijd te vinden waar ik onbeteugeld mocht rijden, maar in Bathmen reageerden ze enthousiast en kon ik - weliswaar onofficieel - starten.”
Volgens Van Velzen is het onbeteugeld rijden voor elk paard dat netjes wordt gereden mogelijk. ,,Als een paard goed op zithulpen reageert, is het eigenlijk helemaal niet zo’n grote overstap”, legt ze uit. Het bewijs levert ze erbij. ,,Ik ben een tijdje terug voor het eerst op het Z1 paard van een vriendin van mij gestapt. Er lag wel een zadel op, maar verder reed ik alleen op een halsriem. Wissels, appuyementen, allemaal geen enkel probleem.” In september gaf ze een demonstratie en les bij de bereden politie in Utrecht. ,,Ik gaf ze de mogelijkheid met zadel te rijden, maar dat wilden ze niet. Ze reden zo weg met enkel een halsriem om de hals en vlogen zonder problemen over de hindernissen.”
Sooo wat knap!!!! Diep respect, dat wil ik ook kunnen! Ik kan het niet eens met zadel, dan val ik er al af denk ik..... Wat een zit en balans zeg, wauw!!
Anoniem
Geplaatst: 27-10-09 19:19
Jeetje. Het lijkt me met zadel en hoofdstel al een belevenis, ik vind dit echt een prestatie. En wat een braaf paard!
__Laura schreef:
Super! Hopelijk zijn er weer wat mensen overtuigd om af te stappen van hun heilige geloof! Respect
Waar slaat dat nou weer op? De amazone die hier zo knap rondstuurt rijd ook 'gewoon' cross met zadel en hoofdstel, dus heilig geloof heeft er niks mee te maken.
GreaseMonkey
Berichten: 1968
Geregistreerd: 11-04-07
Woonplaats: Leiden
Geplaatst: 27-10-09 19:19
Cayenne schreef:
...jammer genoeg staan de reglementen officiële deelname niet toe”, vertelt Van Velzen enthousiast...
respect hoor..! dit is nou echt 'paardrijden'.. zouden veel mensen een voorbeeld aan kunnen nemen voordat ze heel de mond van het paard volhangen met ijzer, omdat anders het paard volgens hun niet zou luisteren..
Ze heeft zelf al een topic geopend, dus beetje oud nieuws.
onbeteugeld @ Bathmen
paars
Berichten: 6592
Geregistreerd: 16-04-04
Woonplaats: Noord-Holland
Geplaatst: 27-10-09 19:57
Hartstikke goed !! Dat doen niet veel haar na, vind het geweldig om mensen te laten zien wat je kan bereiken met je paard zonder de ijzerwarenwinkel in de mond, zelfs zonder teugels. En zonder zadel, knap dat ze blijft zitten! Oud nieuws....wat geeft dát nou(ik had het nog niet gezien)! Hier mag van mij nog véél meer aandacht voor komen!