http://www.dehoefslag.nl
De tienjarige Sea Coast Silvana (Corland x Widor) is verkocht aan Fransman Xavier Marie van Haras de Hus. Diens stalruiter Kevin Staut wordt de nieuwe berijder van de KWPN-schimmelmerrie. Silvana, in 2007 nog Belgisch kampioen onder Kristof Cleeren en daarna uitkomend onder het zadel van Jos Lansink, vertrok vorige week woensdag op voordracht van eigenaar Alain Cloet naar de stallen van Grégory Wathelet, die meedere paarden van Sea Coast rijdt. Amper twee dagen bij de Waalse ruiter op stal, bleek Cloet de merrie plotseling verkocht te hebben. Ze ging daarop terug naar Lansink van waaruit ze op zondagavond vertrok naar haar nieuwe stal in Frankrijk.
Aan het begin van de vorige week werd met Va et Viens van de Zelm (v. Nabab de Reve) ook al een springtopper uit België plotseling verkocht. De ruin zou met Marc van Dijck meespringen in de landenwedstrijd van Rotterdam, maar is door Oekraïner Alexandr Onyschenko in de handen van Björn Nagel beland.
Silvana en Va et Viens kunnen worden toegevoegd aan het rijtje paarden dat in korte tijd de Belgische springsport is ontvallen. Winningmood van de Arenberg (Ludo Philippaerts), Item de Quintin (Niels Bruynseels) en Muscaris d'Ariel (Yves Vanderhasselt) gingen ondermeer het duo al voor.
Verwant artikel:
[ON] Jos Lansink verliest paard aan Gregory Wathelet