Lipizzanerpaarden flink de dupe van politieke onrust

Moderators: NadjaNadja, Essie73, Polly, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Cayenne
Crazy Bird Lady en onze Berichtenkampioen!

Berichten: 115099
Geregistreerd: 08-08-03
Woonplaats: Haaren (NB)

Lipizzanerpaarden flink de dupe van politieke onrust

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 29-04-09 17:01

www.horses.nl



De Lipizzaners zijn het slachtoffer van politieke spelletjes. Er gaan geruchten over machtsstrijd binnen de Lipizzan International Federation (LIF), verboden medicijngebruik en zelfs een arrestatie. Volgens Atjan Hop van de Nederlandse Lipizzaner Stamboekvereniging zijn het vooral indianenverhalen. ,,Het verhaal is compleet ontploft, hopelijk keert de rust snel terug. Dit doet de Lipizzaners geen goed”, aldus Hop.

De voormalig secretaris-generaal van de LIF begint te lachen zodra het woord arrestatie valt. ,,Die geruchten doen al twee maanden de ronde, maar ik heb de man waar het om gaat, Marko Marc, een paar weken geleden nog zelf gesproken. Voor zover ik weet is hij nooit gearresteerd. Anders was dat afgelopen weekend tijdens de algemene vergadering van de LIF ook wel groot nieuws geweest.” Het gerucht dat de paarden op de Sloveense stoeterij Lipica verboden medicijnen kregen toegediend, is wél waar. ,,Daardoor is deze geruchtenmachine op gang gekomen”, vervolgt Atjan Hop zijn verhaal. Hij legt uit dat manager Marko Marc de paarden op de stoeterij een varkensgeneesmiddel gaf om ze te beschermen tegen het paardenvirus Equine Viral Arteritis (EAV). Dit middel is in landen als Australië en Zwitserland geregistreerd als geneesmiddel voor paarden, maar niet in Slovenië. Marc bood twee maanden geleden zelf zijn ontslag aan toen ontdekt werd dat hij de paarden de verboden medicijnen had gegeven. ,,Op papier was hij natuurlijk verkeerd bezig, maar hij koos voor het welzijn van de paarden. Hij wilde niet dat er dieren onnodig zouden omkomen”, aldus Hop.

Indirect staan de geruchten in verband met Atjan Hop zelf. Hij legde begin dit jaar zijn functie neer als secretaris-generaal van de LIF. Marko Marc was één van de drie kandidaten voor deze functie. ,,Dus maakten zijn tegenstanders gebruik van zijn misstap. Hij werd extra zwart gemaakt en het nieuws kwam breed uitgemeten in de pers.” De tegenstanders slaagden in hun opzet. Door het politieke steekspel zag Marc zich vorige week gedwongen zich terug te trekken uit zijn kandidaatschap. Afgelopen weekend is de Oostenrijker Christian Manz tijdens de algemene vergadering van de LIF benoemd tot secretaris-generaal. ,,Overigens lijkt Christian Manz me wel geschikt voor de functie, de politieke spelletjes die eraan vooraf gingen waren echter minder fris”, aldus Hop. Hij hoopt dat de rust met de benoeming van een nieuwe secretaris-generaal eindelijk terugkeert binnen de federatie. ,,Het is voor het ras al moeilijk genoeg om het hoofd boven water te houden zonder al die indianenverhalen”, besluit Hop.

Selima

Berichten: 661
Geregistreerd: 12-07-08
Woonplaats: London

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-04-09 18:12

Triest dat zo'n man met hart voor de paarden, het veld moet ruimen vanwege politiek gekonkel :(

Hopelijk keert de rust in het stamboek nu snel weer terug in het belang van de lipizzaners.

Nathalie83

Berichten: 1375
Geregistreerd: 07-09-08
Woonplaats: Marum

Re: Lipizzanerpaarden flink de dupe van politieke onrust

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-04-09 19:02

nou idd.. hij kiest voor de gezondheid van z'n paarden en dan krijg je dit..

Mariska_R

Berichten: 2338
Geregistreerd: 03-07-05
Woonplaats: Havelte (Drenthe)

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-04-09 19:46

Selima schreef:
Triest dat zo'n man met hart voor de paarden, het veld moet ruimen vanwege politiek gekonkel :(

Hopelijk keert de rust in het stamboek nu snel weer terug in het belang van de lipizzaners.


Hier kan ik alleen maar in mee gaan...triest hoor...

michelle___

Berichten: 7966
Geregistreerd: 28-10-07
Woonplaats: Den Haag

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-04-09 19:52

Selima schreef:
Triest dat zo'n man met hart voor de paarden, het veld moet ruimen vanwege politiek gekonkel :(

Hopelijk keert de rust in het stamboek nu snel weer terug in het belang van de lipizzaners.


ik ga hier ook in mee !

NessaX

Berichten: 3080
Geregistreerd: 29-03-06
Woonplaats: België

Re: Lipizzanerpaarden flink de dupe van politieke onrust

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-04-09 23:53

Dit is idd triest.
Nu staat hij bekend als boeman terwijl hij gewoon goed wou doen

nickyu

Berichten: 23384
Geregistreerd: 15-03-04
Woonplaats: zeeuwsvlaanderen

Link naar dit bericht Geplaatst: 30-04-09 00:05

buiten dat het heel vervelend is dat als je opkomt voor je paarden
en je minder aantrekt van wat politiek juist is .. valt me dit op
Citaat:
Dit middel is in landen als Australië en Zwitserland geregistreerd als geneesmiddel voor paarden, maar niet in Slovenië.



weet iemand hoe dat zit in nl/belgie /duitsland etc ?

Martina67
Berichten: 677
Geregistreerd: 19-08-08
Woonplaats: Ergens in Brabant tussen huis en wei

Re: Lipizzanerpaarden flink de dupe van politieke onrust

Link naar dit bericht Geplaatst: 30-04-09 07:25

Denkt er iemand aan het welzijn van de paarden is 't weer niet goed. De politiek moet zich 'ns niet zo belachelijk gedragen en zo krampachtig alles willen registreren!

Ragdollcat
Berichten: 14844
Geregistreerd: 03-08-08
Woonplaats: Daar waar ik woon

Link naar dit bericht Geplaatst: 30-04-09 07:53

Erg zeg, die man doet wat goed is voor de paarden.

Mariska88

Berichten: 813
Geregistreerd: 30-04-09

Re: Lipizzanerpaarden flink de dupe van politieke onrust

Link naar dit bericht Geplaatst: 30-04-09 18:18

moet niet gekker worden

love_nadesh

Berichten: 1526
Geregistreerd: 09-04-07
Woonplaats: veendam

Link naar dit bericht Geplaatst: 01-05-09 08:51

Zucht het word ook al gekker in de wereld ;(
Die persoon wil gewoon het beste voor zijn paarden :Z