Nadat alle 68 starters in de Rolex Kentucky Three Day Event hun dressuurproef hadden gereden vond Tim Lips zichzelf terug op de vierde plek in het tussenklassement. "Op voorhand had ik voor deze plek getekend!", aldus Lips. In de cross wil Tim voortvarend van start gaan. "Ik heb met Concrex Oncarlos het een paar keer in het begin van de cross te rustig aan gedaan en de tijd die je dan verliest maak je aan het einde niet goed. Begrijp me goed. Ik heb respect voor de cross. Het is een echte vier sterren wedstrijd, die een mooie oploop kent in de zwaarte van de hindernissen. Maar zoals het nu lijkt wil ik overal de kortste weg gaan nemen en vanaf de eerste galopsprong proberen de optimale tijd zo dicht mogelijk te benaderen. Er staan een paar combinaties heel dicht achter mij in de tussenstand, maar ik hoop ook na de cross nog in de top van het klassement terug te vinden te zijn", aldus een optimistische Lips.
De Duitse Bettna Hoy gaat met Ringwood Cockatoo aan de leiding met een terecht hoge score. Geheel foutloos, daarbij de proef exact gereden en met steeds weer mooie overgangen, ging de combinatie door de indrukwekkende piste van het Kentucky Horse Park. De Australische Lucinda Fredericks staat met Headley Britannia tweede en zij had even goed achter Tim Lips kunnen staan, want in haar proef zaten toch een paar kleine haperingen. De Amerikaan Bruce O. Davindson Jr. stuurde zijn My Boy Bobby naar de voorlopige derde plek. De Britse Lucy Wiegersma - haar opa was de oprichter van de military in Deurne midden jaren zestig van de vorige eeuw - staat vijfde met Woodfalls Inigo Jones.
De cross wordt zaterdag zoals het nu lijkt onder ideale omstandigheden verreden. Volgens de lokale weervoorspellers staat er een stevige bries, schijnt de zon en is het ongeveer 25 graden Celcius. "Ik ben blij met de hoge klassering van Tim na de dressuur. Daarmee heeft hij zich na Aken, Hong Kong nu Lexington wederom in de kijker gereden. Dressuur lijkt dan misschien niet het belangrijkste onderdeel van een eventing wedstrijd, maar Hoy kan nu wel bijna een halve minuut langer over de cross doen dan Tim", vertelde Martin Lips, bondscoach en vader van Tim. Zo belangrijk is het rijden van een topdressuurproef in deze discipline wel geworden. Zowel Bettina Hoy als Lucinda Fredericks zullen allebei hun uiterste best doen om deze wedstrijd te winnen. Al was het alleen maar omdat de beide echtgenoten van deze dames de Rolex Kentucky Three Day Event al eens winnend wisten af te sluiten.
Een 4de plaats is ook een superresultaat! Hopelijk kan hij deze vorm vasthouden!
arans
Berichten: 9585
Geregistreerd: 03-06-05
Woonplaats: Nijmegen en Hoorn
Geplaatst: 25-04-09 15:16
Waarom staat er (made) achter zijn naam?? Hij komt toch gewoon uit nederland?
Wel een super resultaat zeg! En ik hoop voor hem dat hij nog meer stijgt!
Karin
Berichten: 65350
Geregistreerd: 10-01-01
Geplaatst door de TopicStarter: 25-04-09 15:18
Het is een persbericht, die stuurt de KNHS o.a. naar kranten, waaronder ook regionale dagbladen. De redacties van die regionale dagbladen zien dan meteen of het een sporter uit hun regio betreft, weten ze meteen of het voor hen interessant is om er een artikel(tje) aan te wijden.
komt dit toevallig ook nog op tv ofzo vandaag? iemand enig idee?
MJ_
Berichten: 7876
Geregistreerd: 02-12-03
Geplaatst: 25-04-09 17:09
en nu een foutloze cross erbij binnen de tijd, Tim wat goed, nu ook nog zo goed springen
damour
Berichten: 432
Geregistreerd: 05-02-05
Geplaatst: 25-04-09 18:45
Geweldig Tim is foutloos in de cross en binnen de tijd.Staat nu op de 1e plaats. Bettina Hoy en Lucinda Frederiks moeten nog. Nu alleen nog springen en dat moet haast wel goed gaan.Gaat eigenlijk altijd goed.We zullen duimen voor Tim.
Apocalatch
Berichten: 3088
Geregistreerd: 22-08-06
Geplaatst: 25-04-09 19:00
Echt supergoed van Tim! Het springen gaat hem wel lukken, ik zal voor hem duimen!
Geweldig 2de in de tussenstand...... dit moet toch helemaal geweldig zijn voor die jongen!
EllyC
Berichten: 8355
Geregistreerd: 18-12-07
Geplaatst: 25-04-09 20:38
http://www.rk3de.org/scoreboard_popup.html ik snap hier niets van, kan iemand mij de uitslagen uitleggen staat tim nu nog steeds op de 4e plek en hoeveel springfouten zitten er nu tussen de opvolgende plekken?
Tim staat idd nog steeds 4e. Lucinda Fredericks 1e (32.3), Bettina Hoy 2e (38.4), Bruce Davidson jr 3e (40.2) , Tim 4e (42.0). Lucinda heeft dus ruim 1 balk voorsprong op Bettina en Bruce, en 2 balken op Tim. Tim staat minder dan een balk achter Bettina en Bruce.
maar hoe wordt de uitslag van dressuur dan omgerekend naar pnt. bij cross heb je ideale tijd en springfouten, die worden daar dan bij opgeteld en het verschil van het totaal vd deelnemers staat dan gelijk aan balk/weigering?
dressuurscore (min evt strafpunten voor een vergissing) wordt omgerekend naar een gemiddeld percentage over de drie juryleden. Dat totaal wordt afgetrokken van 100 en velvolgens met 1.5 vermenigvuldigd, om de strafpunten in de dressuur te bepalen.
Dus gemiddeld 60% = 100 - 60 = 40 * 1.5 = 60 strafpunten. Tim had 42 strafpunten is dus 72%, Bettina (28.3) meer dan 80%!
Wauwie! Echt een super super prestatie zeg!! Wel heel spannend hoe het morgen loopt..
Psydoxy
Berichten: 2145
Geregistreerd: 03-04-06
Geplaatst: 25-04-09 22:31
ook nog slecht nieuws...., echt een domper op 't evenement.....
Saturday, April 25
"It is with great sadness that we announce that Kingpin, ridden by Mike Winter and owned by the rider and Kingpin Syndicate, died while competing at the Rolex Kentucky Three-Day Event on April 25, 2009. Kingpin, a 13-year old Irish Sport Horse, fell while negotiating Fence 10 and died at the scene.
The rider was evaluated by medical personnel on site and sent to Georgetown Community Hospital for further evaluation.
Veterinary and medical personnel were in attendance at the time of the fall. The caude of the horse's death will be abbounced when determined after a necropsy."