Levensechte paarden spelen hoofdrol in theaterstuk

Moderators: NadjaNadja, Essie73, Polly, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Sammie

Berichten: 71592
Geregistreerd: 04-06-03

Levensechte paarden spelen hoofdrol in theaterstuk

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 08-04-09 11:33

www.horses.nl


In The New London Theatre in West End (Londen) speelt de komende tijd het bijzondere theaterstuk WarHorse. Levensechte, nagemaakte paarden spelen de hoofdrol in het verhaal.

Het stuk is gebaseerd op de bestseller War Horse (Oorlogspaard), geschreven door de Engelse schrijver Michael Morpurgo. Je volgt het paard Joey, dat in de Eerste Wereldoorlog als cavaleriepaard moet meevechten tijdens de veldslagen. Het stuk speelt al twee seizoenen in verschillende Engelse theaters en ontving lovende reacties van de pers.

De nagemaakte paarden worden op het toneel aangestuurd door verschillende mensen. De bewegingen van de dieren zijn levensecht, zo worden de paarden echt bereden en kunnen ze snel galopperen. Dit resulteert in ronduit spectaculaire scenes.

De hoofdrolspeler, het paard Joey, heeft een bijzondere band met zijn baasje Albert. Wanneer de Eerste Wereldoorlog uitbreekt wordt Joey verkocht aan het Franse leger en verliezen de twee vrienden elkaar uit het oog. Joey wordt ingezet als cavaleriepaard. Samen met de zwarte hengst Topthorn vormt hij een oersterk span en worden ze ingezet bij de enorme veldslagen. Tegen het einde van de oorlog vinden Joey en Albert elkaar weer terug in een paardenhospitaal.

Bekijk de trailer van het theaterstuk.

Vjestagirl

Berichten: 26954
Geregistreerd: 11-08-06

Re: Levensechte paarden spelen hoofdrol in theaterstuk

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-04-09 11:36

Ziet er wel heel erg mooi uit

botjes
Berichten: 129
Geregistreerd: 10-10-08

Re: Levensechte paarden spelen hoofdrol in theaterstuk

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-04-09 11:55

Wanneer is dat stuk in Nederland, wat ongelofelijk gaaf!!! Ik geloof dat ik ooit het boek in het Nederlands heb gelezen, een ongelofelijk mooi verhaal. Ik hoop dat het stuk ooit naar Nederland komt, veel gaver dan al die musicals!

CaylinnMae
Berichten: 2936
Geregistreerd: 01-06-03
Woonplaats: Groningen

Re: Levensechte paarden spelen hoofdrol in theaterstuk

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-04-09 14:39

Ja, dat boek is echt zo'n onwijs mooi verhaal :j Echt geweldig geschreven!

knooopje

Berichten: 3627
Geregistreerd: 22-10-06
Woonplaats: friesland

Re: Levensechte paarden spelen hoofdrol in theaterstuk

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-04-09 17:38

ow geweldig echt een heerlijk penny theaterstuk!
lijkt wel een beetje op het verhaal van black beauty.
hoop dat ze ook naar nl komen!dan ga ik heen!
heel mooi gemaakt!

manutjuh

Berichten: 1299
Geregistreerd: 25-07-07
Woonplaats: Spijkenisse

Re: Levensechte paarden spelen hoofdrol in theaterstuk

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-04-09 17:53

Ik hou niet zo van theaterstukken, wel van musicals. Maar dit ziet er wel heel erg mooi uit zeg! Als dit stuk in nederland komt zou ik er waarschijnlijk wel heen gaan.

Smartiej

Berichten: 655
Geregistreerd: 17-10-06

Re: Levensechte paarden spelen hoofdrol in theaterstuk

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-04-09 18:01

wow, die poppen, die bewegingen. Ben benieuwd hoe ze dat gedaan hebben... Ziet er supermooi uit.

MarloesV89

Berichten: 2164
Geregistreerd: 12-05-05
Woonplaats: Harmelen

Re: Levensechte paarden spelen hoofdrol in theaterstuk

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-04-09 22:04

Ik heb dit boek gelezen en het is een van de weinige paardenleesboeken die mij is bijgebleven. Een heel mooi verhaal vind ik het en ik zou het zo nog een keer willen lezen. Een echte aanrader dus!
Verder vind ik het er heel mooi uitzien. :)