Besterly Attent winnaar op Twentse Tuigpaardendag

Moderators: NadjaNadja, Essie73, Polly, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Cayenne
Crazy Bird Lady en onze Berichtenkampioen!

Berichten: 115099
Geregistreerd: 08-08-03
Woonplaats: Haaren (NB)

Besterly Attent winnaar op Twentse Tuigpaardendag

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 06-04-09 07:04

www.kwpn.nl


In Ambt Delden op de door Stichting Tuigpaarden Twente georganiseerde Twentse Tuigpaardendag kwamen zo'n kleine dertig tuigpaardnieuwelingen in de baan. Een drietal beoordelingsdeskundigen formeerde uit vijf groepen zeven paarden voor de slotfinale. Egbert Emmink klasseerde zich met twee paarden voor deze finale en gaf de voorkeur aan Aaron (v.Roy M) van en gefokt door Peter Vugts. Daarmee leek hij overigens wel een serieuze kandidaat voor de titel te laten staan. Dat was Wonderkind, een zoon van Roughfield Fantasie van Wim Kosse.

Na een spannende finalestrijd mocht Leendert Veerman met zijn vierjarige Besterly Attent (Manno x Waterman) de beker behorende bij de beste nieuweling 2009 in ontvangst nemen. Fokker is maatschap Ter Haar uit Zenderen. Lambertus Huckriede werd tweede met de vierjarige door Peter Vugts uit Vught gefokte Netters Abama (Tempelier x Holypark Jubilation).

In de limietklasse en in de rubriek eenspannen gereden door dames ging het beide keren tussen nazaten van index-aanvoerder Milano. Het waren zijn zonen Tirano van Allette Brouwer en Like to Win van Lambertus Huckriede die elkaar het vuur na aan de schenen legden. Freek Saris kon Tirano als eerste opstellen in limiet en Allette Brouwer won met de vos de damesrubriek. Lambertus en Anneke Huckriede namen met Like to Win elk een rood lint mee.

De openklasse leverde Rinkier (v.Joviaal) van Eef Mulder de volle winst op. De vos werd gepresenteerd door Jan Jordans. Hier was het rode lint voor Pascal (v.Harmonie) van Wim Theunissen.

Onder het zadel wist de Larix-zoon Raymond M van Hennie Harink met als berijdster Evelien Corbeek de kopplaats te pakken. In de tweede groep was de hoogste eer voor Into Temptation (v.Manno) van Gerard van Overbeek. De vos werd voorgesteld door Mandy Boske.

Toon van Doorn presenteerde een zestal te verkopen tuigpaarden. Tijdens de dag veranderden er al een paar van eigenaar.