Sport

Op woensdag 25 juni 2025 is het weer zover: de sfeervolle grasbaan in het Groningse Aduard vormt het decor voor een van de meest geliefde evenementen in het noorden – de jaarlijkse draverijen. Vanaf 15.00 uur stroomt het terrein aan de Burgemeester van Barneveldweg langzaam vol met paardenliefhebbers, sportfanaten en gezinnen die samenkomen voor een middag vol spanning, spektakel en gezelligheid.
Negen races op uniek grasparcours
Het officiële startsein klinkt om 16.00 uur, waarna het publiek kan genieten van maar liefst negen draverijen. De paarden leggen hun koersen af op de circa 750 meter lange grasbaan, wat voor veel deelnemers een extra uitdaging vormt. De meeste races zijn over 2150 meter, maar de langste koers van de dag, een ware uitputtingsslag, beslaat maar liefst 2950 meter.
In totaal verschijnen maar liefst 73 paarden aan de start, verdeeld over de diverse koersen. Het belooft een volle en competitieve middag te worden, met in elke race kansen voor verrassingen en indrukwekkende prestaties.
Topkoers in het teken van Madness
De absolute blikvanger van de dag is de Michel Roggen en Zonen Prijs, met een prijzenpot van bijna €2.000. Alle ogen zullen hier gericht zijn op het ijzersterke duo Madness en pikeur André Bakker. De combinatie verkeert in bloedvorm en wist de laatste drie starts op rij winnend af te sluiten.
Toch zal de overwinning geen formaliteit zijn. De concurrentie is stevig, met onder meer routinier Bas Crebas die met de sterke Franse draver Jaggers aan de start verschijnt. Ook Maylo, een zoon van Offshore Dream, mag niet worden onderschat. Trainer Stefan Schoonhoven won in april nog overtuigend met deze talentvolle draver op Victoriapark Wolvega, en aast nu op een nieuwe overwinning op gras.
Meer dan alleen sport – ook een dagje uit voor het hele gezin
Wat de draverijen in Aduard extra bijzonder maakt, is de gemoedelijke sfeer en het brede aanbod aan activiteiten naast de baan. Voor de jongste bezoekers is er volop vertier met ponyrijden, schminken en een draaimolen. Ook zijn er verschillende foodtrucks en kramen aanwezig die zorgen voor een gevarieerd aanbod aan lekkernijen en drankjes.
Gratis toegankelijk en volop parkeergelegenheid
Wat dit evenement extra laagdrempelig maakt, is de gratis toegang. Iedereen is welkom om te komen kijken, supporteren en genieten. De organisatie zorgt bovendien voor ruime parkeergelegenheid nabij het terrein, zodat een bezoek aan de draverijen in Aduard zowel eenvoudig als ontspannen begint.
Praktische informatie
- Datum: Woensdag 25 juni 2025
- Tijd: Terrein open vanaf 15.00 uur, eerste koers om 16.00 uur
- Locatie: Grasbaan Aduard, Burgemeester van Barneveldweg 21c, 9831 RD Aduard
- Entree: Gratis
- Parkeren: Gratis parkeergelegenheid nabij de baan
Alle koersen zijn live te volgen op
https://beslive.nl/draverijen/
Of via youtube kanaal van beslive
Koersen beginnen om 16u
Madness start in koers 8, startnummer 1, start om 19,25u
Koers over 2975 meter