
Ben Ridders en Ultramar, bron: Bokker ElCid
Het weekend van 24 en 25 oktober stond in het teken van het eerste Open Nederlands Kampioenschap Working Equitation (WE). Deze relatief nieuwe tak van paardensport is bij sommige Bokkers al bekend en Bokker Janouk en de man van Bokker ElCid, Ben Ridders, namen deel aan deze wedstrijd.
Op vrijdagavond vond de veterinaire keuring plaats waar beide paarden goed doorheen kwamen. Hierna konden de paarden terug op stal bij Manege Smit in Pesse, die speciaal voor de wedstrijd stallen ter beschikking stelde. Bokker Janouk moest zaterdagochtend al vroeg aan de start verschijnen voor de dressuurproef en behaalde een vijfde plaats in het tussenklassement. Op zondag vond de stijlproef plaats voor de combinatie wat resulteerde in een vierde plaats in het eindklassement van de introductie klasse.
Het uitgebreide verslag van Janouk kan je hier teruglezen.
Ben Ridders reed mee in de klasse 4, dit is de hoogste klasse binnen de Working Equitation. Ben reed mee met Ultramar, een zwarte goedgekeurde Lusitano hengst. Ben maakte samen met Ultramar de eerste stappen in WE in 2009. In die tijd bleef het veel bij trainen omdat de sport nog niet bekend was in Nederland. In maart 2015 reisde het echtpaar Ridders af naar Portugal om daar vier weken te kunnen trainen bij wereldkampioen Pedro Torres. Lees meer over het avontuur in Portugal hier.
Ben reed op zaterdagmiddag de dressuurproef en eindigde derde in het tussenklassement. Hij reed Ultramar voorzichtig omdat de hengst in het verleden nog wel eens heet kon worden. In de klasse 4 werden er op zondag twee trails gereden, de stijltrail waarbij netheid en correctheid telt. In deze trail worden alleen de gangen stap en galop geaccepteerd en het lastige parcours zorgde bij meerdere deelnemers voor fouten. Hierna kwam de speedtrail aan bod, een korter parcours met langere lijnen om te rijden waarbij het belangrijk is om foutloos, maar wel zo snel mogelijk rond te komen.
Ben en Ultramar kwamen zowel in de stijl als in de speed netjes rond, al zal er op de sprong nog even flink geoefend moeten worden. Daarmee wist Ben zich te kwalificeren als beste Nederlandse deelnemer waarmee hij de eerste Nederlandse Kampioen Working Equitation werd. De eerste plaats in dit klassement ging zeer verdiend naar de Duitse jongedame Talina Lorelei met haar achttien-jarige pony Obelix.
"Ben gaat weer verder trainen, om te proberen zijn titel volgend jaar te prolongeren, maar niets is zeker in deze mooie sport en er staan genoeg concurrenten te trappelen om de titel volgend jaar over te nemen!", vertelt Bokker ElCid, vrouw van Ben Ridders aan de Nieuwsredactie van Bokt.