UK: Dierenbescherming neemt zestien paarden in beslag

Moderators: Polly, Muiz, NadjaNadja, Telpeva, Essie73, ynskek, Ladybird

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Adamootje

Berichten: 6431
Geregistreerd: 10-11-10
Woonplaats: Ik woon vlakbij de stad waar dit jaar de Sinterklaasintocht plaatsvond! ;)

UK: Dierenbescherming neemt zestien paarden in beslag

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 27-10-15 22:35

Bokt.nl/ www.horseandhound.co.uk


De RSPCA trof bij een stel uit Wales zestien extreem verwaarloosde paarden aan. Nadat de organisatie een melding kreeg over acht paarden die in slechte toestand zouden verkeren, werd er besloten om polshoogte te nemen. Wat de RSPCA vervolgens aantrof was verschrikkelijk.

Alle paarden bleken er zeer slecht aan toe te zijn. Eén paard was er zelfs zo slecht aan toe dat deze moest worden ingeslapen. In het weiland werden daarnaast nog twee dode paarden gevonden. Op een andere locatie vond de RSPCA nog tien verwaarloosde paarden van dezelfde eigenaren, waarvan één van de paarden zo zwak was, dat deze ook moest worden ingeslapen.

David Robert John Davies kreeg 26 weken celstraf nadat hij toegaf zijn paarden te hebben verwaarloosd. Hij zal nooit meer paarden mogen houden. Zijn partner kreeg 26 weken voorwaardelijk en zal vijf jaar geen paarden mogen houden. Daarnaast zal zij een boete moeten betalen van 4000 pond.

De verwaarloosde paarden zijn door de RSPCA in beslag genomen en krijgen nu de nodige medische zorg. De organisatie hoopt de paarden snel te kunnen herplaatsen.

Mioux

Berichten: 10077
Geregistreerd: 06-07-10
Woonplaats: Midden Nederland

Re: UK: Dierenbescherming neemt zestien paarden in beslag

Link naar dit bericht Geplaatst: 28-10-15 11:30

vind het toch een erg milde straf... oke ze mogen geen paarden meer houden waarvan 1 voor altijd. maar 26 weken voor 16 paarden waarvan een deel zelfs zo erg verwaarloosd zijn dat ze ingeslapen moesten worden...

Jennyj01
Berichten: 5587
Geregistreerd: 25-02-14

Link naar dit bericht Geplaatst: 28-10-15 13:56

Ik vind het altijd zo vreemd dat ze een boete krijgen maar niet alle gemaakte kosten moeten betalen. Dat is dan misschien wel een hele hoop maar dat zou niet anders dan redelijk zijn. En pas als alles betaald is nog eens kijken of er eventueel weer een nieuw dier kan komen.

Wammes1988
Berichten: 6
Geregistreerd: 13-06-15

Link naar dit bericht Geplaatst: 28-10-15 16:56

Jennyj01 schreef:
Ik vind het altijd zo vreemd dat ze een boete krijgen maar niet alle gemaakte kosten moeten betalen. Dat is dan misschien wel een hele hoop maar dat zou niet anders dan redelijk zijn. En pas als alles betaald is nog eens kijken of er eventueel weer een nieuw dier kan komen.


Vaak in dit soort gevallen doen de eigenaren afstand van de dieren, al dan niet gedwongen. In veel gevallen hebben de mensen ook geld om voor de dieren te zorgen waardoor ze in deze toestand geraken. Dan is het ook een geval van een kale kip kun je niet plukken.

Jennyj01
Berichten: 5587
Geregistreerd: 25-02-14

Link naar dit bericht Geplaatst: 28-10-15 21:53

Klopt van een kale kip kun je niet plukken maar en claim blijft staan. Nu wordt een kleine betaald en de schuldige leeft vrolijk door.