Na het sluiten van het topic : Ulrike Thiel versus dvd LDR versus Coby van Baalen, is er inhoudelijk contact met de Moderator over de inhoud en het doel van het nieuw te openen topic.
Op 27 november 2007 hadden wij een afspraak bij Hippocampus voor een cursus zit-correctie. Mijn vrouw en ik, zijn in de ochtend gastvrij ontvangen, en onder het genot van een kopje koffie vond het intake gesprek plaats. Mijn vrouw rijdt sinds 2004, onze 2 dochters (een tweeling van 11 jaar) sinds 2003 en ik sinds 2006 als beginnend ruiter. Weliswaar 5x per week en sinds kort onder goede begeleiding in Italie. Vele boeken en dvd's hebben wij bekeken en bestudeerd.
Er werd tijdens de intake geinventariseerd welk niveau wij hadden en kennis op het gebied van paardrijden. Uiteraard kwam de discussie LDR ter sprake. Volgens mevrouw Thiel is deze methode van rijden tegen alle wetten van gezond rijden. Middels argumenten probeerde zij uit te leggen waarom LDR onaanvaardbaar is. Een paard is een happy atlete en moet zich ook zo kunnen gedragen zonder enige vorm van stress.
Bij aanvang van de cursus waren wij gematigt negatief over LDR. Na bestudering van de correspondentie tussen mevr. Thiel en Sjef Jansen, wetenschappelijke onderbouwing, discussies op internet, het op locatie bekijken van de paarden die LDR beoefenen voor, tijdens en na het rijden, is onze mening omgeslagen naar neutraal.
Aansluitend volgde een gesprek over Klassieke Rijkunst. Volgens onze informatie verkregen via literatuur en internet, waren wij in de veronderstelling dat Marijke de Jong en Bent Branderup de Klassieke Rijkunst beoefenen. Volgens mevr. Thiel was dit uit den boze, daar de paarden die zij berijden niet voldoende over de rug werden gereden en niet ontspannen genoeg waren. Dit is geen Klassiek Rijkunst. Haar visie over de Ridderorde behelst : het doel is geldklopperij en de opzet sloeg kant nog wal.
Tijd voor prakijk:
Mevr. Thiel laat ons op een bok zitten en beoordeeld onze positie vanuit verschillende posities met en zonder zadel. Haar ervaring op het gebied van zitlessen en de invloed op de juiste houding is subliem voor Nederlandse begrippen. Over haar kennis bestaat geen enkele twijfel, die is uitmuntend.
Na de lunch, in een naburig dorp met mijn vrouw, zijn wij in de middag teruggekomen.
In de middag zijn wij naar de bak gegaan met Jona, een fjordmerrie van circa 1.40m. Mijn vrouw en ik werden op het paard gezet en onder stap en draf werd gekeken of wij de juiste houding hadden. Ondergetekende is 97 kg en 1.89m lang. Bij het bestijgen van Jona had ik het gevoel van " kan dit wel" en "is dit eveneens Klassiek Rijkunst" gezien de hoogte en de bouw van de fjord.
De afspraak was, dat wij de volgende dag de cursus zouden voorzetten. Door overmacht, onderweg terug naar huis, is bij BP de Meern nabij Utrecht, benzine in plaats van diesel afgetankt. De auto moest door een bergingsbedrijf dezelfe avond worden opgehaald op advies van de ANWB. De auto heeft 3 dagen bij Landrover dealer Breeman in Rotterdam gestaan.
Terug in Italie :
Via bokt.nl vernemen wij dat er foto's zijn gemaakt bij het Europees kampioenschap dressuur voor pony's met als trainer Coby van Baalen waarbij de aanklager van de KNHS, het federatiebestuur en het tuchtcollege betrokken zijn.
http://www.syndicatlinaro.com/SLforum/r ... 51&t=22151
Op de website van mevr. Thiel staat als referentie de stal van Coby van Baalen.In haar boek komt Coby van Baalen eveneens tot uiting. Na het zien van deze informatie krijgen wij ineens een erg zure smaak. Mevr. Thiel houdt een kruistocht tegen rijders die LDR beoefenen waarbij zij niet schroomt om personen met naam en toenaam te noemen in haar missie. De Nederlandse top van dressuur ruiters moesten het eveneens ontgelden.
Mijn inziens zijn er nu twee zaken die loodrecht tegenover elkaar staan, namelijk LDR en Klassiek Rijkunst. Dit doet mij denken aan de Haagse politiek. Links banketstaaf en recht zakken vullen. Met deze uitspraak willen wij niemand beschadigen maar de feiten liggen er wel.
Onze conclusies :
-Mevr. U.Thiel heeft kennis van zaken op het gebied van zitcorrectie en is toonaangevend met haar kennis in Nederland.
-De discussie LDR wordt gebruikt om het media-circus bij Hippocampus draaiende te houden. Men gebruikt het topic LDR om naamsbekendheids te creeren.
- Wij betreuren het dat mevr. Thiel niet met een publieke verklaring komt gezien haar relatie van Stal van Baalen.
-Het in negatief daglicht stellen van Marijke de Jong, Bent Branderup en het Ridderschap vinden wij ongepast en ver beneden peil
-Bij het aangaan van een overkomst met Hippocampus, is het raadzaam om vooraf een prijs af te spreken met de nodige voorwaarden. Daarnaast moet men eveneens de algemene voorwaarden opvragen. Mevr. Thiel is op dit gebied in gebreke gebleven. Daarnaast treft ons ook schuld daar wij zelf op eigen initiatief naar de prijs en voorwaarden hadden kunnen vragen.
-Gebrek aan begrip en medewerking naar de overmacht positie die wij hadden met de auto. Na constatering is er een verzoek gedaan om de curcus te verzetten maar daar ging mevr. Thiel niet op in.
- Voor ons is nog steeds niet duidelijk was daadwerkelijk Klassieke Rijkunst behelst.
-In het gesloten topic, wil mevr. Thiel, deze discussie voorzetten op haar eigen web-site, daar zij niet deelneemt aan forums en niet wil reageren op bokt.nl. Bokt.nl is een forum om meningen uit te wisselen met andere studenten. Wij vinden de opmerking erg commercieel van mevr. Thiel om onze gedachte op haar website te plaatsen. Wij zijn voornemens om daar geen [u][/u] medewerking aan te verlenen.
Indien er cursisten zijn , die wel tevreden zijn over haar handelswijze en argumentatie, dan willen wij die niet beledigen en in hun waarde laten.
Bovengenoemde ervaringen zijn zaken die wij persoonlijk hebben meegemaakt en ingepreteren zoals wij ze zien.
Groeten
Francescalex