Janneke2 schreef:...een instructeur die goed weet hoe beginners les te geven - dat zou goud waard zijn!
Nu is het vaak "het theezakjes model" - je geeft tijdens de opleiding je medecursisten les, neemt een vriendin oid mee voor het examen en je wordt beoordeeld op je vermogen om je leerlingen bijvoorbeeld een goede proef te laten rijden.
Maar hoe een beginner het beste kan leren paardrijden:...?
De duitse school heeft hier duidelijke ideeën over (liefst eerst 240 uur zitles; maar sowieso eerst het bekken correct in het zadel, dan de benen, dan bovenlichaam).
Centered riding en Alexander techniek doen het een beetje anders - maar mijn ervaring is dat noch in Deurne noch bij Orun er ook maar aandacht aan wordt besteed.
Sterker nog: mensen hopen 'niet alleen maar beginnerslessen' te hoeven geven - want dat is corvee en geeft geen aanzien.
Jammer, want met wat kennis worden het leuke lessen, gaan de menegepaarden langer mee en heb je veel tevreden klanten.
Klopt totaal wat je zegt, tijdens de opleiding krijg je niks over een ruiter vanaf nul te begeleiden. Dit heb ik mijzelf volledig moeten aanleren.
Juist in het begin stadium vind ik het meest bevredigend, vind het fantastisch om te zien zoals ze in het begin groeien in hun kunnen.
Elisa2 schreef:Hm ik ben het er niet helemaal mee eens, ben zelf ORUN gediplomeerd maar ik vind de strengere eisen juist goed. {de hogere kosten niet} Want hier voor waren er wel genoeg instructeurs..maar ook een heleboel die geen flauw idee hadden waar ze over praten. En aangezien mensen geneigd zijn hun instructeur blind te vertrouwen kwam daar een hoop ellende uit voort.
Ik geloof ook niet dat er een tekort komt aan instructeurs, en sowieso denk ik dat je beter voor minder les en kwaliteit kunt gaan dan andersom.
Er gaat zeker een te kort komen aan mensen die de beginners kunnen opleiden.
De ene na de andere manege gaat op dit moment op de fles, de beginners zonder eigen paard / pony hebben dan niks meer.
Doordat de opleidingen zo duur zijn, is het voor een manege niet meer haalbaar om goed opgeleide mensen in dienst te nemen, want deze mensen willen meer verdienste hebben, omdat de opleiding zo duur was. Geld moet toch ergens vandaan komen.
En zo gaat het visuele cirkeltje door. Door hoge kosten is het niet meer rendabel.