Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, NadjaNadja, Neonlight, Sica, C_arola
. Hij heeft ook meer ruitergevoel vind ik, dan dat ik dat heb. Ik denk gewoon dat ik heel weinig talent heb
en wat ook mee speelt, ik ben als 13 jarige gestopt bij de manege, en heb toen jarenlang alleen met verzorgpony's rond gereden. Geen les meer gehad, en vooral verkeerde dingen aangeleerd. Mijn man is dan wel later begonnen, maar heeft alles in 1 keer goed aan geleerd. Het is dus denk ik niet eenvoudig om hier een eenduidig antwoord op te geven over wat het beste is. 


Beide nog nooit gereden, mijn moeder vroeger ook niet.
Eileen_ schreef:De basis basis is makkelijker voor een kind. Leren stappend, draven, galopperen, sturen etc. Meer balans, minder angst, flexibeler. Alleen serieus rijden willen ze natuurlijk nog niet zo.
Wat bij een volwassen vrouw vooral in de weg zit is (onbewuste) angst.
Voor volwassen mannen is t al veel makkelijker omdat ze vaak minder angst hebben .... Probleem bij mannen is alleen dat ze niet zomaar willen luisteren naar tips.