Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, NadjaNadja, Neonlight, Sica, C_arola
erleyne schreef:Ik vind het niveau van het commentaar op HAW meestal sowieso om te janken, en mensen zoeken wat om te zeggen te hebben, en dat is vaak dan de tenen.
Ik ben het met je eens dat het functioneel rijden, voor het mooie zitten komt, maar naar buiten wijzende tenen is vaak toch een teken dat er ergens iets niet goed gaat. Dan is de stand van de voet eerder een symptoom, dan het werkelijke probleem, en eigenlijk zou je je daar dan ook niet op moeten richten.
Veel ruiters drijven verkeerd: ze drijven met de achterkant van hun kuit, of nog erger de hak ( zeker als ze een paard hebben dat flegmatiek is ). Dat geeft automatisch spanning in het bovenbeen, waardoor je en je paard in zijn bewegingen beperkt, en bovendien je eigen zitten ook in de weg zit. Ik vind dat als een ruiter zijn voeten verkeerd heeft staan, je er dus best wat van kan zeggen, maar die simpele constatering is eigenlijk niet nuttig. Je moet de hele lichaamshouding meenemen om een werkelijk idee te krijgen van wat er aan de hand is.

erleyne schreef:Ik vind het niveau van het commentaar op HAW meestal sowieso om te janken, en mensen zoeken wat om te zeggen te hebben, en dat is vaak dan de tenen.
Je moet de hele lichaamshouding meenemen om een werkelijk idee te krijgen van wat er aan de hand is.

Als ik mijn tenen echt recht naar voren probeer te forceren dan kantelt mijn voet naar binnen.. Dat werkt gewoon niet..
En dan moet je dan eens je voeten plat op de grond proberen te houden en je knieën uit elkaar bewegen en door zakken
Au, dat kan toch nooit goed zijn om zo een uur lang te zitten.. 
Kir_Ples schreef:Ach digitaal rijtechnisch commentaar geven gaat toch niet, als ik een foto plaats waar ik me handen meer moet dragen dan zie ik dat zelf ook wel.
Maarja waar moet je anders commentaar op geven?
Ik bedoel maar we moeten wel rijtechnisch commentaar geven, anders word je reactie verwijderd...