Ben bang dat je hier niet veel reactie op gaat krijgen.
Ik heb nog wel een uitgerangeerde merrie staan waar ik een keer een veulen uit heb gefokt, maar die is inmiddels 19 jaar, en het laatste veulen was uit 2000 en daarvoor is ze een jaar gust geweest. Dat veulen heb ik toen ie was ingereden voor een prikkie verkocht omdat ie nare karaktertrekjes van mama had overgenomen, dus ik raad het je niet aan om het met die van mij te proberen.
Misschien bij een stoeterij uit de buurt aanbieden om te willen waken bij het afveulenen? Dan kan je in ieder geval een geboorte eens live meemaken (alhoewel ze het toch bijna altijd in je plaspauze weten te timen, die krengen van merries...). Of een optie nemen op het veulen van een drachtige merrie en dan ook vragen of je bij de bevalling mag zijn (alhoewel een verstandige fokker je zou weigeren omdat rust op zo'n moment het allerbelangrijkste is, en hoe meer mensen eromheen, hoe meer stress).
Wat jij dus wil meemaken is de stress en de kosten van het drachtig krijgen en de onzekerheid van of het een leuk veulentje wordt of niet? Als ik jou was zou ik mooi een veulentje van de voet van de merrie weg kopen, of nog beter: eentje van 2 uit de opfok. Maar ja, ik heb het ook allemaal wel meegemaakt (zo bijzonder is het niet...).