Moderators: Coby, balance, Dyonne, Sica, C_arola, Neonlight, Firelight
anjali schreef:Dat ongewenst bijvoeren heb je helaas overal!
JudithGigi schreef:Oh het is lastig ja, zeker in Limburg. Zelfs met mijn "normale" merrie heb ik een half jaar gezocht tot ik eindelijk een plek heb gevonden waar ze genoeg buiten komt. Ik heb me toen ook aangemeld voor een hele hoop Facebook groepen en via daar uiteindelijk een privé plekje over de grens bij iemand achterom gevonden. Zeker als je iets heel specifieks zoekt is het echt een kwestie van geluk hebben dat je iets langs ziet komen.
Suikerspinda schreef:Jeetje, wat ontzettend vervelend dat je ineens zo snel weg moet, en wat heftig dat je jongste van 5 jaar al een HB verleden heeft.
Over je advertentie: dat je (momenteel) niet rijdt en geen prioriteit heeft, lijkt mij niet relevant in de advertentie. Je kan er eventueel bij zetten dat een rijbak geen noodzaak is, dan is dat afdoende.
Wat betreft de EOTRH, heeft de merrie er nog zodanig last van dat een toekomstig pensioneigenaar er wat mee moet, dagelijks ergens op moet letten, of kan ze bijvoorbeeld niet uit een hooinet eten? Als ze er op dagelijkse/wekelijkse basis geen last van heeft/pensioneigenaar hoeft er niet naar om te kijken, dan lijkt ook dit me niet relevant om in de advertentie te zetten. Zeker als je al aangeeft dat men er vanaf schrikt.
Verder vind ik je advertentie duidelijk en recht voor zijn raap. Het lijkt me prettiger als je iets te veel aanbod krijgt (waardoor je dus kan kiezen en eventueel zelf kunt bepalen op welke punten je wel of niet een compromis wil sluiten), dan dat nét die ene persoon denkt: oh nee, hier voldoet mijn plek niet aan, terwijl die misschien juist dat perfecte plekje voor je zou kunnen hebben.
Ik hoop dat je heel snel wat vindt wat bij jullie allemaal past, want dit lijkt me een stressvolle situatie voor je.
GUSTIxBILL schreef:Maeson Stables in As
Een stal met ervaren paardenmensen die weten wat ze doen en hun beheer aanpassen aan hun paarden![]()
Ik had hier met 4 paarden die altijd in eigen beheer hebben gestaan en 4 verschillende behoeftes hadden enorme schrik voor. Zeker kijkend naar de stal waar wij vanaf kwamen voor we naar hier gingen.
Maar alle 4 de paarden staan daar super (nuja, 2 zelf naar huis gehaald doordat er wondzorg moet gebeuren, die zij met plezier zouden doen. Maar die mijn paard onmogelijk en gevaarlijk maakt en waar ik hun niet mee wil belasten).
Weides, hooi, eten, alles is paard per paard afgesteld en aangepast.
Zelf hebben ze ervaring met paarden met medische problemen. En ze weten echt wat ze doen. Geven echter geen ongevraagd advies of gaan niet op eigen houtje handelen.
Ik zou hun zeer zeker eens contacteren.
Geen valse beloftes, maar eerlijke en open communicatie
Zidore schreef:Is weidegang perse nodig voor jouw paardjes? Als je zoekt naar een paddock of ruimte waar ze kunnen staan zonder weiland wordt je keuze al ruimer. In buitengebieden kan je op een paar vierkante meters ook prima terecht. Een vriendin van ons heeft haar paarden om die reden in een paddock in de achtertuin. Haar dieren waren ook zo hb gevoelig + allerhande medicatie waardoor de zorg aan huis het beste bleek. Ze huurt nu voor andere dieren een weide op 2 km afstand maar misschien is zoiets ook een idee voor jullie? *zit gelijk op funda![]()
Citaat:Dit moet dus wel in te passen zijn en geen loze belofte
Citaat:In principe kunnen wij alles zelf verzorgen of kan er gewoon nog bemest en gehooid worden.
Citaat:Weidegang is niet per se noodzakelijk.
We wonen zelf in het buitengebied in het Gulpdal.
Maar tot nu toe is het vinden van een (geschikte) weide lastig. Mensen kennen ons nog niet goed en willen niet verhuren aan vreemden. Heel begrijpelijk, maar voor ons uiteraard erg jammer.
Voor nood zouden we ze in de achtertuin kunnen zetten, maar een mini paddock (ons perceel is maar een meter of 20 breed) vind ik eigenlijk ook niet echt eerlijk naar de paarden toe. Als we echt niks kunnen vinden dan zullen we dat ook doen. Maar liever mét een weitje in de buurt.
Dat is tot nu toe erg moeilijk gebleken.
Daarom zijn we nu dus ook in een groter zoekgebied aan het kijken en zelfs dus naar pensionstallen.
Bowo schreef:Citaat:Dit moet dus wel in te passen zijn en geen loze belofte
Persoonlijk zou ik je door dat 2e stukje al niet meer op stal willen. Iemand die bij voorbaat al zo wantrouwend is, dat klinkt voor mij als drama en gedoe, iemand voor wie je het nooit goed doet. Zeker bij paarden die al mogelijk extra zorg nodig hebben, hoef ik als staleigenaar niet ook nog te horen dat mijn moeite niet wordt gewaardeerd.
Iemand die loze beloften geen probleem vindt, laat zich hierdoor ook echt niet afschrikken hoor. Daarvoor hebben ze te weinig moraal. Maar de goede mensen schrik je er wel mee af.
Ik snap dat het lastig is als je paarden niet worden verzorgd op de manier zoals je wilt, maar vergeet niet dat communicatie en afspraken van 2 kanten komen.Citaat:In principe kunnen wij alles zelf verzorgen of kan er gewoon nog bemest en gehooid worden.
Wat bedoel je hiermee?
Zidore schreef:Ik zou zeker geen pensionstal meer doen als ik jou was, als ik zo je ervaringen lees denk ik dat eigen beheer voor jou en je paardjes het beste is. 20m is best breed en groot. Wie weet komt die weide er volgend jaar dan wel. Zeker nu einde weideseizoen er aan komt zien mensen het niet zitten.