Op AAT-centrum Kairos wordt therapie gegeven aan kinderen met hulp van dieren. De internationale benaming voor deze vorm van therapie is Animal Assisted Therapy (AAT). De dieren zorgen voor extra motivatie om nieuwe stappen te kunnen zetten en voor een sfeer van ontspanning en vertrouwen. De therapeut helpt het kind weer te vertrouwen op zichzelf en leert het omgaan met de mogelijkheden en onmogelijkheden die het heeft.
Therapie bij AAT-centrum Kairos is in principe voor ieder kind dat wordt belemmerd in zijn of haar ontwikkeling. Te denken valt bijvoorbeeld aan kinderen met autisme spectrum stoornissen, ADHD / ADD, Faalangst, Communicatieproblematiek, Trauma’s, Verstandelijke beperking, Obesitas, boulimia / Anorexia, Rouwverwerkingproblematiek, Hechtingsstoornis, Pestproblematiek, Ontwikkelings- en/ of leerachterstand ed.
Op AAT-centrum Kairos wordt voornamelijk gewerkt met paarden en honden. De dieren waarmee op ons AAT-centrum wordt gewerkt zijn goed getraind in het werk wat ze doen. Alle medewerkers van Kairos zijn opgeleid in het werken met kinderen en dieren.
Bij de hippotherapie is meestal een vrijwilliger aanwezig die het paard leidt, zodat de hippotherapeut zich volledig kan richten op het kind.
Wil jij ons vrijwillig ondersteunen?
Zoek je een leuke stage plaats?
Ben je graag buiten?
Heb jij HBO niveau of Universitair niveau richting zorg / pedagogiek?
Heb jij ervaring met paarden en/of honden?
Heb je tijd op maandag dinsdag woensdag of donderdag?
Dan nodigen wij je uit om te reageren / solliciteren op deze advertentie via PB.
Wie weet tot ziens op
AAT-centrum Kairos
Zundertseweg 66
4876 NL Etten-Leur