Goededag, ik heb een probleem met mijn paard en hoop dat iemand mij kan helpen.
Het gaat om een PRE Merrie van 15 jaar (bijna 16 jaar) oud. Ik heb haar 3 jaar geleden gekocht, toen liep ze gemakkelijk de trailer op. Nadat wij samen een goede band hadden opgemaakt konden we gemakkelijk een buitenritje maken (alleen en met andere paarden).
Als ik nu rechtsom erf af wil om een buitenritten te maken (wat we eerder ook deden en toen prima ging) dan gaat ze stijgeren, achteruit lopen, probeert ze om te draaien.
Als ik nu links af het erg af ga om een buitenritten te maken, loopt ze wel het erf af maar ook na +/-200 heb ik het zelfde probleem.
Naast dat zijn links en rechts sloten wat het eng maakt (andere weg is er niet), ik ben bang dat ik samen met haar in de sloot beland.
Als ik met haar aan de hand het erf af wil lopen, vind ze het wel spannend maar loopt ze wel braaf mee, dan beloon ik haar goed. Als ik vervolgens verop op wil stappen, gaat ze daar strijgeren en achteruit lopen, dus daar schiet ik niks mee op.
Toen had ik besloten om haar op de trailer te laden en ergens anders een buiten rit te gaan maken, maar ook de trailer wil ze niet meer op.
Zelf alleen al in de buurt van een openstaande trailer komen, is een probleem.
Ook dan gaat ze strijgeren, achteruit lopen, los trekken, rend ze weg, tot blaren op mijn handen van het schuren van touw.
Ik heb al een keer 1 trailer laad training gedaan, we hebben haar toen in de buurt van de laadklep gekregen maar meer niet.
Ik heb nu al meerde keren iemand anders benaderd voor trailer laad training, maar zij kan niet op de tijden dat ik kan en de trailer van de manege beschikbaar is (ik heb geen eigen trailer, mag de trailer van de manege lenen).
Met rijden in de rijdbak heb ik wel een goede band/klik met mijn paard en zo ver ik weet heeft ze geen trouwmatise ervaringen opgelopen.
Waarom ze eerst zo makkelijk de trailer op liep en op buitenrit ging maar nu zo vervelend doet, is mij een groot raadsel.
Zelf vind ik het niet leuk om elke keer weer in de rijbak te moeten rijden. Dus ik ben opzoek naar een oplossing.
Wie kan mij helpen?
Ze staat in Wirdum, Friesland (vlakbij Leeuwarden).