Als ik op mijn Fjord buiten ga rijden gaat madam op een gegeven moment gewoon in de staak. Achteruit terug naar de stal (willen) en met geen mogelijkheid vooruit te krijgen. Tot nu toe stap ik dan maar gewoon af en neem een boze madam gewoon mee naar een verder punt (boos mopperend op haar ondertussen) en stap dan weer op, meestal gaat het dan wel goed (ze wint dus niet, zij wil terug naar haar wei). De heenweg lukt dan wel, we kunnen dan stappen, draven en galopperen zonder problemen. Terug is echter een ramp. Het liefste zou ze in de 5e versnelling terugrennen naar haar vriendje in de wei, dus gaat ze drammen, wordt heel sterk in de mond en reageert niet meer op hulpen. Heb al geprobeerd een volte te rijden als ze dat probeert, maar die eindigt ook halverwege (als haar hoofd richting het pad waar we vandaan komen staat) in achteruit lopen en soms iets omhoog komen. Zweep erbij wordt ze alleen maar nog bozer en opstandiger van. Teruglopen naar waar we vandaankomen lukt alleen aan de hand. Als ik haar laat wijken gaat het wel beter, maar vanwege spat kan ze niet teveel schouder binnenwaards of wijken. Ze is trouwens 200% bomproof.
Ik weet dat mevrouwtje er een spelletje van maakt en me aan het uittesten is (heb haar pas een paar maanden) maar het is knap lastig. Ze doet dit sinds ze een nieuw vriendje heeft op de wei. Ze is over het algemeen dominant, de alfa-merrie. In de bak rijden gaat perfect trouwens.
Vraag me af of dit gedrag blijft (vooral het terug willen rennen naar de wei is nogal lastig, het geklier op de heenweg moeten we gewoon door dat begrijp ik wel) en of ik er wat aan kan doen dat ze rustig terugloopt.