Alvast bedankt
Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, NadjaNadja, Neonlight, Sica, C_arola

Juliette86 schreef:Richt je niet op het plaatje van aan de teugel lopen. Dit is de benaming voor het nagefelijk aan de hulpen lopen. Dat laatste is nu juist wat jouw paardje niet is. Dat je haar niet terug krijgt naar draf geeft aan dat je geen rem hebt en dat je paard dus niet aan de hulpen is.
Je zegt dat ze in galop gaat rennen. Vaak ligt de oorzaak in onbalans. Zeker als je daarbij probeert haar door te trekken aan de teugel te krijgen. Dan trek je haar uit balans en moet ze nog harder gaan lopen om niet op haar snuffert te gaan. Ga dus terug naar de basis en richt je niet op dat plaatje.
Controleer of je in stap en draf wel normaal kan schakelen in tempo. Is dat in orde ga dan pas verder in de galop. Zit netjes rechtop en diep in je zadel met een zacht contact in de teugels. Laat je paard zelf haar balans zoeken en ga niet uit alle macht aan de teugels trekken om af te remmen. Op een kleine volte trekken is ook funest voor de balans. Maak grote voltes of ga de bak rond. Probeer haar op de lange zijdes af te remmen door kleine ophoudingen te maken en weer wat naar voren te rijden.
Je kan een paard niet in balans rijden door haar lichaam in een bepaalde houding te dwingen. Je kan je paard alleen ondersteunen in het vinden van haar eigen balans. Dit is ook zeker niet iets wat je even in een weekje voor je les oplost. Hier gaan wel wat maanden overheen. Leg je probleem voor aan je instructrice en werk hieraan onder haar begeleiding.
Succes!