hoi,
ik zit met een probleem, mijn 21 jarige merrie is met rijden vaak niet te houden.
losstappen gaat rustig maar zodrag ik even heb gedraft begint ze te rennen, terugnemen gaat dan redelijk en vaak beter op stemhulpen dan op m'n zit, ze is erg kijkerigen ze let overal op behalve op mij.
een volte rijden gaat het 1e deel aardig maar bijna op de helft begint ze te rennen. aangalopperen is helemaal een drama, zodra je een normale galopshulp geeft knalt ze als een vuurpijl uitelkaar en is z de 1e 2 rondjes niet terug te krijgen. soms is d enige remedie (als het lukt) om haar tegen het schot van de bak stil te zetten (boem=ho) daarna is ze erg opgefokt.
vaak pakt ze daarbij het bit vast en heb ik gewoon niets meer te vertellen.
weet niet wat ik er aan kan doen. heb de tandarts al laten komen (was ok) geen last van d'r benen volgens de hoefsmid.
tuig nagekeken was ook ok. ander bit geprobeert, van een bustrens naar een dubbelgebroken watertrens ook daar loopt ze dwars doorheen.
kin bijna op d'r borst en mevrou loopt gewoon door bijna tegen de rand van de bak op.
ik ben ff aan het eind van mijn latijn wie weet nog wat?
gr annemieke