
Ik heb een vraagje, en hoop dat jullie me (uit ervaring miss) kunnen helpen. De laatste tijd heb ik niet erg mazzel met me pony, een ruim anderhalfjaar terug was er spat geconstateerd. Daarvoor is ze behandeld en had er eigenlijk geen last meer van! Na die tijd ging het rijden stukken beter en had ze er zelf ook weer wat meer plezier in. Jullie moeten wel even weten dat ze eigenlijk nooit heel erg zin en plezier had in dressuur, daarom wisselde ik het ook vaak af met een keer springen en buitenrijden, dat vond ze namelijk geweldig!
Ruim een half jaar terug werd ze weer kreupel, er werd geconstateerd dat ze een peesblessure had en hoefkatrolontsteking ( 2 3tjes.. ) Omdat ze van alles mankeerd, en de DA dacht dat ze waars ook aan het andere been nog spat zou krijgen, dacht hij dat het misschien beter was om haar in te laten slapen, omdat ze erg veel pijn had. Ook mede omdat ze toen ze 4 jaar was helemaal geen conditie kreeg en geen zin had in rijden of iets dergelijks, we hebben toen bloed laten prikken (was btw door een andere DA) de eerste keer kwam eruit dat ze bloedarmoede had, een maand later hebben we voor de zekerheid nog een keer bloed laten prikken en toen kwam eruit dat ze leukemie had... Dus wij hadden ook zoiets :S, wat moeten we daar nou mee, zowat et tegen overgestelde kwam er nu uit. Ik heb wel vaker gehoord dat die bloedtesten niet zo heel betrouwbaar zijn, dus we doen et er maar mee...
Maar iig ik zit nu met het probleem, dat ze weer redelijk loopt en op het moment erg goed in haar vel zit.. Ook laat ze merken dat ze graag wat wil doen. Maar als ik er in het weiland op ga zitten (wat zij waars aan dressuur koppelt) loopt ze alleen maar met haar oren naar achteren en is ze chaga, daardoor word ze ook erg sloom, en heb ik ook zoiets van kom op hee beetje enthousiast mag ook. Ik dacht eerst ze zal wel pijn hebben nog. Maar zo gauw ik een stukje naar buiten ga is ze helemaal vrolijk en wil ze overal kijken. Maar als ik dat stukje een paar keer rijd, vind ze dat ook saai worden en gaat ze weer zo lopen met die oren naar achteren en alsof het haar niks kan schelen. Tussendoor voor de afwisseling wandel ik wel eens met haar, maar ook dat hoef ik haast niet meer te doen :S, ik ben nog niet aan het einde van het erf of ze staat al recht overeind :S, ook heeft ze sindskort iets nieuws als ik voor haar loop, en ik kijk even niet wil ze me in me rug bijten.. :S
Dit alles is echt niks voor haar! Ik snap het gewoon niet, en weet ook niet goed wat ik er mee aan moet. Zou ze gewoon echt geen zin meer in dressuur hebben en alleen nog maar in het weiland willen lopen ( want dan is ze egt spr vrolijk!) ?? Naar de dierenarts gaan heeft ook niet erg veel zin meer, we weten wat ze heeft en het zal alleen nog maar meer geld gaan kosten. In het land loopt ze trouwens ook gewoon goed..
Ik heb haar nu al 5,5 jaar.. En heb altijd van alles gedaan met haar (uitgezonderd de laatste 1,5 / 2 jaar). Ik zou graag zelf met haar dressuur willen rijden. Maar ben bang dat dat er dus niet inzit. Ook is het geen optie om haar te verkopen, want ik kan er haast niks voor vragen en je hoort zo vaak rare verhalen enzo :S, en zometeen brengen ze haar naar de slager ! :S Ik weet dat er ook heus goede mensen zijn hoor
:P.. Als ik et geld had had ik haar laten lopen en gewoon eens een bosritje op haar gemaakt, en een ander paardje erbij gekocht waar ik gewoon lekker op kon rijden.. Maar dat gaat et niet worden denk k.Heeft iemand miss een idee wat ik er tegen kan doen? Wat het zou kunnen zijn? Of iets anders?
maar ga dan gewoon niet meer dressuur rijden, gewoon buitenritjes. voor jou pony kan je niet meer. kijk dan of je in de buurt een leuke verzorgpony kan krijgen, maar vergeet je eigen pony niet! dan kun je goed blijven rijden, en voor de lol ook je eigen pony lol geven.
.. Maar dat is gewoon heel anders dan je eigen pony. Ik denk er nog over
.